Голова Мінфіну РФ Кудрін заявив, що світова криза не завершилась


Голова Мінфіну РФ Кудрін заявив, що світова криза не завершилась

На відкритті другого дня конференції "Росія і світ: виклики нового десятиліття" глава Мінфіну РФ Олексій Кудрін заявив, що світова криза не завершилася, пише РБК daily. "В економіці ще є ознаки стагнації і другого дна. І я не лякаю", - попередив Кудрін.

"Зараз нам буде складніше, ніж у 1998 р. Фінансова система встояла, але проблема не вирішена, на балансах банків ще багато поганих активів", - попередив міністр. Глава Мінфіну знов озвучив урядовий консервативний прогноз: при ціні на нафту 65 дол. за бар. зростання ВВП складе 3%. І лише в 2012 р. Росія вийде на докризові темпи зростання економіки, і це вже помірно оптимістичний сценарій. Дефіцит федерального бюджету в 2010 р. при вартості нафти 65 дол. за бар. складе 6,8%, в 2011 р. - 4% і в 2012 р. - 3%.

На його думку, ціни на нафту 70 дол. за бар. у найближчі десять років не буде. "При нинішніх прогнозних цінах на нафту за три роки ми зменшимо витрати на 20%", - підкреслив Кудрін. - У нас немає можливості збільшувати витрати. Протягом найближчих десяти років за обсягом витрат ми залишимося на нинішньому рівні, і є ризики зменшення". За його словами, до цих пір інтригою залишається, чи зможуть в економіці знов виникнути умови для стабільного розвитку. Але вже зараз необхідно працювати над підвищенням ефективності держвитрат і структурними реформами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua