МВС України у 2009 р. викрило більше 1,5 тис. злочинів в банківській системі


МВС України у 2009 р. викрило більше 1,5 тис. злочинів в банківській системі

Співробітники департаменту Державної служби у боротьбі з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ (МВС) України в 2009 році викрили 3300 злочинів у сфері банківської діяльності, у тому числі безпосередньо в банках - 1531 злочин.

"Кожен шостий викритий злочин (всього 724) - зі збитками понад 100 тис. грн. (у 2008 році - 675). Виявлено 137 злочинів зі збитками понад 1 млн грн. (у 2008 році - 81)", - говориться в повідомленні департаменту.

За повідомленням, кількість викритих злочинів у сфері банківської діяльності в 2009 році зросла на 0,2%, з 3294 в 2008 році.

"За виявленими злочинами до відповідальності притягнено 903 особи, з яких 52 керівники філій і відділень банківських установ, 153 інших службових осіб банків і 272 особи, які скоїли злочини у складі груп. До суду направлені кримінальні справи із 2993 злочинів", - йдеться в повідомленні.

За наданою інформацією, службові особи банків здійснюють злочини у вигляді розкрадання коштів вкладників (шляхом підробки банківських документів із переказу грошових коштів на розрахункові рахунки інших суб'єктів господарювання) і банківських установ (оформляючи фіктивні кредитні договори на втрачені документи громадян). Окрім того, виявлені факти отримання банківськими службовцями хабарів, в основному за надання кредитів, і оформлення кредитів на підставних осіб, без сповіщення позичальників.

В повідомленні також вказується, що до Генпрокуратури України для вивчення і ухвалення процесуального рішення направлені матеріали про дії ліквідаторів двох банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua