Молдова підвищила тарифи на газ, тепло- та електроенергію


Молдова підвищила тарифи на газ, тепло- та електроенергію

Молдова з 19 січня 2010 року підвищила тарифи на газ, тепло- і електроенергію - відповідне рішення було опубліковане в офіційному державному виданні Monitorul Official ("Офіційний монітор").

Як повідомив "Інтерфаксу" радник прем'єр-міністра Молдови Ігор Вольницький, введення нових тарифів Національним агентством із регулювання в енергетиці продиктоване, в першу чергу, збільшенням з 1 січня 2010 року ціни на природний газ, що постачається в республіку Росією з $192 до $233 за 1 тис. кубометрів.

"У зв'язку з цим тариф на газ для споживачів збільшений в середньому на 13,9%. Побутові споживачі з вжитком до 30 кубометрів платитимуть 3,574 тис. леїв за 1 тис. кубометрів, понад 30 кубометрів - 3,992 тис. леїв", - сказав він.

Тарифи для ТЕЦ зросли до 3,106 тис. леїв з 2,819 тис. леїв за 1 тис. кубометрів, для промислових споживачів - до 4,192 тис. леїв з 3,568 тис. леїв.

Тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам іспанською компанією Red Union Fenosa (володіє в Молдові трьома розподільним мережами з п'яти), підвищені на 21% - до 1,33 лея з 1,1 лея. Це обумовлено зростанням ціни на електроенергію, що купується компанією в молдавського державного АТ Energocom, на 24% - з 4,69 цента США за 1 кВт.ч до 5,83 цента.

Електроенергія, що постачається споживачам державними компаніями Red Nord і Red Nord-Vest, подорожчає на 19,2% - з 1,2 лея до 1,43 лея.

АТ "Термоком" збільшило тариф на теплоенергію на 29,3% - з 540 леїв до 699 леїв за Гкал.

Уряд Молдови заявив, що до кінця тижня розробить схему компенсації нових тарифів для малозабезпечених верств населення. Передбачається, що на компенсації зможуть розраховувати сім'ї, в яких доходи на одного члена родини менші 1,450 тис. леїв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua