Чавес націоналізував ще три банки


Чавес націоналізував ще три банки

Президент Венесуели Уго Чавес націоналізував ще три банки на додачу до чотирьох фінансових організацій, що перейшли під контроль держави в грудні 2009 року. Про це повідомляє Лента.ру із посиланням на AFP.

18 січня були націоналізовані кредитні установи InverUnion Banco Comercial, Banco Del Sol, а також Mi Casa. За даними фінансових регуляторів Венесуели, причиною такого рішення стали "серйозні адміністративні та управлінські труднощі", з якими зіткнулись вказані організації.

В кінці минулого року уряд Венесуели вже націоналізував, а згодом закрив чотири банки - Confederado, Central, Bolivar і Banco Real. Пізніше стало відомо, що на їх основі був заснований новий державний банк - Banco Bicentenario (Банк "Двохсотліття"), названий на честь майбутнього 200-річчя незалежності Венесуели від Іспанії.

У венесуельському уряді наполягають, що банківська система країни знаходиться в стійкому положенні, і зазначають, що клієнти банків ні в якому разі не втратять свої кошти. В середині грудня уряд ухвалив закон, що передбачає збільшення страховки із депозитів із 10 до 30 тисяч боліварів (з 4,6 до 13,8 тисяч доларів США).

З 2007 року у Венесуелі під контроль держави перейшла низка великих підприємств, що раніше належали комерційним компаніям. Націоналізація торкнулася компаній, які працюють у сфері електрифікації, цементного виробництва, нафтової і сталеливарної промисловості. На думку Чавеса, цей захід допомагає розвитку найбільших економічних активів, а також примушує їх власників дотримуватись всіх соціальних зобов'язань.

Зараз уряд Венесуели контролює близько 25 відсотків банківського сектора країни. В кінці минулого року цей показник складав близько 21 відсотка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua