ЄС та Ірак підписали угоду про енергетичне партнерство


ЄС та Ірак підписали угоду про енергетичне партнерство

Європейський Союз та Ірак підписали стратегічну угоду про енергетичне партнерство, що стало можливим унаслідок прагнення об'єднаної Європи диверсифікувати свої джерела постачань енергоресурсів.

Угоду було підписано в понеділок. Вона послужить зміцненню енергетичної співпраці між ЄС та Іраком у низці областей, включаючи енергетичну безпеку, розробку родовищ природного газу і розвиток поновлюваних джерел енергії.

Єврокомісар з енергетики Андріс Пієбалгс у зв'язку з підписанням документа відзначив, що Ірак є ключовою ланкою в енергопостачаннях Євросоюзу. "Ця країна не лише є важливим постачальником сирої нафти для ЄС, але і стає важливим постачальником природного газу для союзу, крім того, вона буде важливим енергетичним мостом, що сполучає Середній Схід, Середземне море і ЄС", - відзначив він.

Нова угода може також зменшити залежність ЄС від російських енергоресурсів. Іракський природний газ може наповнити газопровід "Набукко", який протягнеться з Туреччини до Австрії через Болгарію, Румунію та Угорщину. В той же час Євросоюз надасть допомогу Іраку в освоєнні поновлюваних джерел енергії та вдосконаленні електросистеми країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua