Учасники засідання комісії з розслідування причин фінансової кризи в США визнали провали в системі регулювання


Учасники засідання комісії з розслідування причин фінансової кризи в США визнали провали в системі регулювання

Керівники системи фінансового регулювання США не впоралися зі своїми обов'язками і не змогли запобігти фінансовому краху 2008 р, який привів у результаті до економічної кризи. Такі зізнання прозвучали в четвер на засіданні спеціальної комісії з розслідування причин найгострішої фінансової кризи в країні, створеної за рішенням конгресу США. До її складу увійшли 10 незалежних експертів, повідомляє ІТАР-ТАРС.

"Дисципліна ринку не змогла уникнути ексцесів останніх декількох років. Не спрацювала і система регулювання", - визнала на слуханнях керівник Федеральної корпорації зі страхування вкладів Шейла Бейр. Криза стала кульмінацією процесу, що тривав протягом десятиліття, і негативно вплинув на економічну діяльність, сказала вона.

"Програма контролю за діяльністю інвестиційних банків здійснювалася невдало", - заявила глава Федеральної комісії з цінних паперів і бірж Мері Шапіро. Промовці визнали необхідність введення крутіших заходів федерального регулювання діяльності банків.

Днем раніше комісія заслухала керівників найбільших банків і інвестиційних компаній країни і їх пояснення того, чому стала можлива настільки глибока криза, найсерйозніша з часів "Великої депресії" 20-х років минулого століття. Під градом неприємних питань опинилися глави Goldman Sachs Ллойд Бленкфейн, Bank of America - Брайан Мойніхен, JP Morgan Chase - Джеймі Даймон і керівник Morgan Stanley Джон Мек. Банкіри визнали, що, заколисані колосальними прибутками, вони втратили пильність і не змогли вчасно розпізнати тривожних сигналів, що посилалися ринком. Проте вони не дали відповіді на питання, чому банки в умовах кризи продовжували виплачувати гігантські преміальні своїм керівникам, і ухилилися від детального пояснення своїх дій.

Глава комісії Філ Анджелідес заявив, що він домагатиметься, аби свідчення дали також екс-глава Федеральної резервної системи США Алан Грінспен, її чинний керівник Бен Бернанке, а також колишній керівник Комісії з цінних паперів і бірж Крістофер Кокс.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua