В Україні проходять президентські вибори


В Україні проходять президентські вибори

В Україні сьогодні о 8:00 відкрилися 33,677 тис. виборчих дільниць для голосування на виборах Президента.

За посаду президента змагаються 18 кандидатів - голова Партії регіонів Віктор Янукович, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, діючий президент країни Віктор Ющенко, бізнесмен Сергій Тігіпко, лідер соціалістів Олександр Мороз, спікер Верховної Ради Володимир Литвин, адвокат Олег Рябоконь, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко, колишній спікер парламенту Арсеній Яценюк, керівник Компартії Петро Симоненко, депутат Інна Богословська, голова націоналістичної партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок, керівник Української народної партії Юрій Костенко, лідер громадського руху "Народна армія порятунку" Олександр Пабат, голова Партії вільних демократів Михайло Бродський, голова Народно-демократичної партії Людмила Супрун, мер Ужгорода Сергій Ратушняк і підприємець Василь Противсіх.

У рамках підготовки проведення виборів ЦВК затвердила 225 територіальних виборчих округів на території України та 1 за її межами. Найбільшу кількість округів створено в Донецькій обл. (22), Дніпропетровській і Харківській обл. (по 17), Луганській і Львівській обл. (по 12), Одеській (11), в Києві і Криму (по 10), Севастополі (2). У роботі виборчих комісій беруть участь 7,4 тис. осіб від всіх кандидатів у Президенти.

В Україні сьогодні о 8:00 відкрилися 33,677 тис. виборчих дільниць для голосування на виборах Президента. З них 32,079 тис. - звичайні дільниці. Крім того, створено 1485 спеціальних дільниць, з яких 1200 знаходяться в стаціонарних лікувальних установах, 213 - в установах кримінально-виконавчої системи, 70 - на суднах в плаванні під державним прапором України, 2 - у військовій частині і на полярній станції. У 76 країнах відкрито 113 дільниць для виборів Президента, зокрема п'ять в Росії.

У закордонному окрузі створено 114 дільничних виборчих комісій. Раніше за всіх почали голосувати у столиці Австралії місті Канберра. Згідно з інформацією посольства України, в Австралії 16 січня 2010 р. о 23:00 за київським часом (о 8:00 17 січня 2010 за місцевим часом), у приміщенні посольства України відкрилася закордонна виборча дільниця № 1, де й почалося голосування, повідомляє прес-служба МЗС України. До списків виборців на цій ділянці внесено 1 тис. 844 виборців.

За інформацією ЦВК, попередня кількість виборців по Україні становить 36 млн 881 тис. 300 чол. Відповідно до опитувань, у виборах мають намір брати участь близько 90% українців. Тільки 6,9% респондентів не планують приходити на виборчі дільниці. За словами міністра МВС Ю. Луценка, 781 тис. 290 громадян написали письмові заяви про необхідність голосування за межами дільниці.

Громадяни України зможуть проголосувати на виборчих дільницях з 08:00 до 20:00. Лише після закриття виборчих дільниць можливо оголошення результатів екзит-полів, які збираються проводити в день голосування кілька соціологічних служб.

ЦВК повинна встановити результати голосування в день виборів і скласти відповідний протокол до 27 січня 2010 року включно, після чого офіційно оприлюднити їх.

У випадку, якщо перший тур не виявить переможця, ЦВК оголосить дату проведення другого туру. Очікується, що другий тур відбудеться 7 лютого. В цілому для спостереження за перебігом виборів Президента України 17 січня запрошено близько 3 тис. 200 міжнародних спостерігачів.

Патрулювання в день президентських виборів будуть вести близько 300 тис. міліціонерів.

Вибори Президента в 2010 р. вперше проходять з використанням електронного реєстру виборців, за допомогою якого можна легко дізнатися, скільки разів і де проголосував той чи інший громадянин.

Нагадаємо, порядок виборів Президента закріплений ст. 103 Конституції України. Вибори Президента України здійснюються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. В Україні Президент обирається на 5 років.

Президентом може бути обраний громадянин України, який на день проведення виборів досяг 35 років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше, ніж два строки підряд.

Вперше вибори Президента України відбулися 1 грудня 1991 р., під час яких було на конституційній основі шляхом прямих виборів обрано Леоніда Кравчука. В 1994 р. було обрано, а в 1999 р. переобрано Президентом України Леоніда Кучму. 26 грудня 2004 р. Президентом України було обрано Віктора Ющенка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua