Обама: Уолл-стріт повинна повернути платникам податків 117 млрд дол


Обама: Уолл-стріт повинна повернути платникам податків 117 млрд дол

Президент США Барак Обама заявив, що Уолл-стріт повинна повернути платникам податків 117 млрд дол., а також піддав банки критиці за "величезні прибутки і непристойні бонуси", повідомляє ВВС.

"Мій обов'язок - повернути все до останнього цента, який належить американцям", - заявив президент. Це рішення прийняте на тлі загального обурення банками, на які покладається відповідальність за фінансову кризу.

Обама зазначив, що повідомлення банків про величезні прибутки і бонуси викликає категоричну негативну реакцію у простих громадян, які забезпечують їх існування.

Податок торкнеться близько 50 банків, активи яких перевищують 50 млрд дол.

Однак у зв'язку з цим наголошується, що банки можуть перекласти ці нові витрати на своїх клієнтів, піднявши ставки із кредитів, які у них беруть компанії, хоча, виплата цього податку і буде розтягнута на 10-12 років.

За рахунок цього податку вдасться повернути частину втрат від антикризової програми TARP, яка обійшлася казні США в 700 млрд дол., виділених на порятунок банків.

Програма TARP була запущена в розпал фінансової кризи 2008-го року, услід за крахом американського інвестиційного банку Lehman Brothers і виділенням багатомільярдного пакету допомоги страховому гігантові American International Group (AIG).

Саме завдяки програмі TARP вдалося запобігти банківській кризі і відновити довіру до банківської системи країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua