Прем'єр: Держбюджет України в 2009р зведений з дефіцитом менше 5% ВВП


Прем'єр: Держбюджет України в 2009р зведений з дефіцитом менше 5% ВВП

Україна завершує 2009 рік з дефіцитом державного бюджету не більше 5% валового внутрішнього продукту (ВВП), заявила прем'єр Юлія Тимошенко.

"Є надія, що коли остаточно підіб’ємо всі підсумки, то зможемо увійти в 3% (від ВВП - ред.), як і планували спочатку", - сказала вона на прес-конференції.

Ю.Тимошенко додала, що протягом року уряд зміг виплатити за державними запозиченнями 51 млрд грн.

"Хочу сказати, що і далі, після президентських виборів, коли я зможу зробити прозорішою і логічнішою фінансову систему, ми виконаємо всі зобов'язання", - підкреслила вона.

Відповідаючи на запитання про затримки у відшкодуванні податку на додану вартість (ПДВ), Ю.Тимошенко заявила, що з 2007 року обсяг простроченого відшкодування ПДВ не збільшується.

За її словами, можуть бути окремі підприємства, яким затримали відшкодування ПДВ в зв’язку з додатковими перевірками. Прем'єр заявила, що розбереться з цими випадками і буде притягувати до відповідальності чиновників Державної податкової адміністрації, які неправомірно не відшкодовують ПДВ.

При цьому Ю.Тимошенко додала, що в Україні найкоротший встановлений термін повернення ПДВ в порівнянні з іншими країнами, в яких, до того ж, перевірки законності його відшкодування сильніші.

Прем'єр також ухилилася від відповіді на запитання, коли будуть повернуті 800 млн грн. гарантій двом українським учасникам конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ), що проводився у вересні 2009 року, підкресливши лише, що не дала здійснити "трюк з тіньовою приватизацією ОПЗ".

Як повідомлялося, доходи держбюджету на 2009 рік затверджені (з врахуванням змін) у розмірі 245,52 млрд грн., видатки - 273,98 млрд грн., а граничний розмір дефіциту держбюджету-2009 визначений на рівні 31,2 млрд грн.

За даними Мінфіну, держбюджет в січні-листопаді 2009 року зведений з дефіцитом 16,143 млрд грн., проте в секретаріаті президента звинувачують уряд в підтасовках показників і оцінюють реальний дефіцит орієнтовно в 100 млрд грн., заявляючи також про зростання боргу з ПДВ за два роки в 2,3 разу - до 20 млрд грн., у тому числі простроченого - на 32,3%, до 5,4 млрд грн. За даними відомства глави держави, дефіцит держбюджету за 10 місяців досягав 60,7 млрд грн.

Номінальний ВВП, згідно з інформацією Держкомстату, за січень-вересень 2009 року склав 640,93 млрд грн., що на 8,1% менше, ніж за цей самий період 2008 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua