Російські банки призупинили видачу пільгових автокредитів


Російські банки призупинили видачу пільгових автокредитів

Більшість банків, які беруть участь у державній програмі пільгового автокредитування, зараз припинили видачу позик. Як пишуть "Ведомости", це сталося через те, що в уряді РФ до цих пір не підписали постанову про продовження дії програми на 2010 рік.

За даними видання, кредити точно не видають "Юнікредит банк" і "ВТБ 24" - за словами їх представників, заявки від потенційних позичальників розглядаються, проте рішення про видачу кредитів прийматиметься лише після того, як програму офіційно продовжать. Водночас, банк "Уралсиб" як і раніше видає позики, сподіваючись, що постанова буде прийнята незабаром.

В уряді підтверджують, що постанова про продовження пільгового автокредитування доки не підписана і пояснюють це тим, що проект документа був підготовлений надто пізно. Спочатку банкам пообіцяли прийняти постанову в середині 2010 року, а тепер йдеться вже про кінець січня.

За словами Дмитра Пєскова, прес-секретаря прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна, принципове рішення про продовження програми прийняте, а затримка з підписанням документів викликана технічними причинами.

Як зазначають експерти, банки як і раніше можуть видавати пільгові автокредити - компенсувати відсоткову ставку із таких позик уряд продовжить відразу після того, як Путін підпише відповідну постанову. Проте, як зазначає член правління "ВТБ 24" Георгій Горшков, "поки не прийнята постанова, ми не можемо гарантувати клієнтові пільгову ставку".

Нагадаємо, що минулого року в рамках урядової програми пільгового автокредитування планувалося видати 150 тис. позик. Проте в реальності з квітня по грудень включно банки видали всього 71,5 тис. кредитів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua