Мінфін Росії в 2009 році заробив 18,9 млрд. руб. на депозитах


Мінфін Росії в 2009 році заробив 18,9 млрд. руб. на депозитах

Мінфін минулого року заробив 18,9 млрд. рублів, розміщуючи тимчасово вільні кошти бюджету на депозитах, пише газета "Відомості" із посиланням на заступника директора департаменту відомства Петра Казакевича.

Результат виявився вищим, ніж в 2008 році: тоді Мінфін заробив 16,2 мільярда рублів. Бюджет 2010 року отримає ще 0,6 мільярда рублів, бо деякі депозити поки не закриті. Додаткові прибутки бюджету РФ в 2009 році склали 618 млрд руб.

Банки, які отримували бюджетні гроші, міністерство відбирало на аукціонах. Взяти в них участь могли кредитні установи з ліцензією ЦБ, капіталом від 5 мільярдів рублів, рейтингом довгострокової кредитоспроможності не нижче Ва3 по класифікації Moody's або BB- за Fitch Ratings або S&P і реєстрацією в системі страхування вкладів фізосіб. Цим критеріям відповідало близько 30 банків.

В минулому році міністерство провело 20 аукціонів (чотири визнані такими, що не відбулися). Банкам запропонували 1,5 трильйона рублів, з яких вони взяли 687 мільярдів рублів. Середня ставка - 12,4% річних. У 2008 році банки взяли у держави в борг 1,78 трильйона рублів при середній ставці 8,35% річних.

Якщо в 2008 році бюджетні аукціони були засобом підтримки банківського сектора, то в 2009 році головною метою стали доходи для бюджету, признається Казакевич. Заробили непогано, враховуючи, що кожен бюджетний рубль був на рахунку (за 11 місяців загальні доходи казни - 6,5 трильйона рублів), вважає він. У 2010 році міністерство, швидше за все, продовжить розміщувати бюджетні гроші в банках, обіцяє Казакевич.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua