230
Точка зору: В ідеалі екзит-пол має фінансуватися з-за кордону
Член Наглядової ради "Національного екзит-полу '2010" Вахтанг Кіпіані вважає, що в ідеалі екзит-пол має фінансуватися з-за кордону. Про це повідомили в Наглядовій раді.
"Чесні вибори - це взагалі альфа і омега, умова нормального розвитку країни. Мені дуже не подобається цей депресивний тон, з яким громадяни зазвичай говорять про політиків. Начебто нічого вдіяти не можна. Єдина альтернатива тому, що є - чесні вибори, тому що ми приведемо до влади якихось інших людей, через чотири роки - ще інших і через якихось триста років у нас буде така демократія, як в Англії ... Це як в анекдоті про британський палісадник: "Що робити? Триста років підрізувати". Ось так і демократія - триста років чесних виборів. Оскільки ми живемо в XXI столітті, все відбувається в тисячу разів швидше, ніж століття тому, вочевидь, що потрібно, три-чотири чесні виборчі цикли, потрібна відповідальність політиків перед громадянами, потрібна відповідальність громадян за свої вчинки, бо, вочевидь, люди вибирають черновецьких, януковичів, ющенків, які не виконують своїх обіцянок, люди виберуть тимошенків та інших, які обіцяють, але знають точно, що не зроблять. Чесні вибори - це коли громадяни знають максимум необхідного для усвідомленого вибору, а потім йдуть і голосують. Молодь сидить в інтернеті й говорить, що всі вони такі-сякі, ні, ідіть і голосуйте, тоді матимете право сказати, що ми зробили все, що могли. Екзит-пол - це можливість звірити результати, які дасть ЦВК, яка є політичним інструментом, з тим, що було насправді. В даному випадку, я вважаю, що це правильна ініціатива, вона показала свою ефективність в Україні - це і шоу, і ті цифри, на які можна посилатися, як на певний аргумент. Принаймні, ті соціологи, які беруть участь в цьому "Національному екзит-полі", у мене викликають повагу", - розповів Вахтанг Кіпіані.
На питання, хто має підтримувати проведення екзит-полу: суспільство, громадські організації, або ж фінансування має бути закордонним, Член Наглядової ради "Національного екзит-полу '2010" відповів, що ідеальним було б фінансування з-за кордону.
"Ідеально - це фінансування з-за кордону, з країн, які не мають жодних інтересів в Україні. Я чув, що голландське Посольство виділило чималу суму, голландцям в Україні точно нічого не треба, тоді як росіянам або американцям є на що подивитися і чого вимагати в українських політиків. Тому це ідеальний варіант, але він неправильний. Звичайно, повинні фінансувати громадяни, український бізнес, який має підтримувати не лише екзит-пол, але й інші громадянські ініціативи, вільну журналістику, якісь розслідування. Цього не відбувається, для цього не створено законних підстав. На Заході бізнесмен, який дає гроші на якусь благодійну акцію, на цю суму платить менше податків, тобто у нього є сенс - віддати гроші захисникам тварин чи захисникам чесних виборів або віддати до державного бюджету. Він сам вибирає. В Україні ти мусиш і державі заплатити, і якщо там добрі люди - їм копієчкою допомогти. Так неправильно. Має бути інша система фандрайзингу, яка дозволить принести в громадські організації та ініціативи реальні гроші. Не просити: "Дайте мені, я хороший", а казати: "Дайте мені, тому що вам це вигідно", - резюмував журналіст.
За матеріалами: ИнтерМедиа Консалтинг
Поділитися новиною