Під час кризи чиновники винаходять надто екзотичні податки. Зокрема, "податок на незайманість"


Під час кризи чиновники винаходять надто екзотичні податки. Зокрема, "податок на незайманість"

В 2009 році брак коштів у державних бюджетах багатьох країнах світу призвів до того, що чиновники почали винаходити нові податки, деякі з яких виявилися доволі нетрадиційними. У зв'язку з цим газета "Час новин" вирішила скласти список з десяти найбезглуздіших податкових ініціатив 2009 року.

Зокрема, до списку потрапила пропозиція сенатора Гарі Ріда про введення п'ятивідсоткового податку на косметичні процедури для корекції зовнішності, наприклад, на операції з розгладження зморшок або збільшення грудей. Крім того, видання відзначило податок на жир в продуктах харчування, прийнятий парламентом Данії.

Не залишилася без уваги ініціатива президента Латвійського товариства лікарів Петеріса Апініса ввести акциз на сіль і цукор по аналогії з акцизами на тютюн і алкоголь.

Адміністрація острова Мен в 2009 році запропонувала ввести податок на інтернет-піратів, а губернатор штату Нью-Йорк Девід Петерсон заявив, що необхідно ввести податок на купівлю через інтернет фільмів, у тому числі й порнографічного змісту.

Відзначили в "Часі новин" і "податок на незайманість", який довелося заплатити румунській студентці, яка виставила право першої шлюбної ночі на аукціон.

До рейтингу видання увійшли також "податок на небіжчиків", запропонований в Латвії, і податок на стаціонарні телефони (ініціатива уряду Великобританії). В Україні був відзначений "податок з хабарів", з проектом якого виступило місцеве міністерство фінансів.

Потрапила до рейтингу й одна російська ініціатива. В кінці грудня 2009 року губернатор Санкт-Петербургу Валентина Матвієнко запропонувала ввести для туристів, які відвідують місто, "архітектурний" податок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua