У Німеччині знов зросло число фальшивих купюр


У Німеччині знов зросло число фальшивих купюр

Активність фальшивомонетників у Німеччині в 2009 році в порівнянні з попереднім роком знов зросла. Німецький федеральний банк торік виявив понад 52 тисячі фальшивих грошових знаків, що на 28 відсотків більше, ніж в 2008 році. Це означає, що на кожних 10 тисяч громадян ФРН припадає близько шести підроблених купюр і дев'яти фальшивих монет. Про це Німецький федеральний банк повідомив у понеділок, 11 січня.

Тим не менше, збитки, завдані фальшивомонетниками, зменшилися, відзначає інформаційне агентство Reuters. Збиток від підроблених банкнот в 2009 році склав 3,1 мільйона євро. Це на 400 тисяч євро менше, ніж в попередньому році. Крім того, це найменший збиток від фальшивок з моменту переходу на євро в 2002 році.

Як відзначає інформаційне агентство dpa із посиланням на експертів Німецького федерального банку, цей феномен пов'язаний з різким зниженням числа підроблених купюр в 100 і 200 євро. Майже кожною другою виявленою фальшивкою в 2009 році в Німеччині стала підроблена 50-єврова купюра. Кількість виготовлених підроблених монет торік також знизилася: як відзначає Reuters, в основному фальшивомонетники "віддають перевагу" монетам номіналом в 50 центів, один і два євро. У чотирьох випадках з п'яти підробкою грошей займаються кримінальні банди, що мають в своєму розпорядженні організовані канали їх збуту.

За даними Європейського центробанку, опублікованими також 11 січня, в другому півріччі 2009 років в єврозоні з обігу було вилучено близько 447 тисяч фальшивих банкнот євро, що майже на 8 відсотків більше, ніж в першому півріччі. Як і раніше, найчастіше вдавалося виявити фальшиві купюри номіналом в 20 і 50 євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua