Експерт: Підвищення цін на ЖКГ призведе до інфляції


Експерт: Підвищення цін на ЖКГ призведе до інфляції

Вартість житлово-комунальних послуг в 2010 році може зрости на 70%-80% (в разі подорожчання газу для населення і для теплокомуненерго). Це призведе до зростання темпів споживчої інфляції наступного року на 7,6%-8,6%.

В такому випадку підсумковий показник темпів інфляції знаходитиметься в діапазоні 10%-14%. Також важливими чинниками, які вплинуть на темпи споживчої інфляції, наступного року будуть: грошово-кредитна політика НБУ, інфляційні очікування населення, динаміка валютного ринку, бюджетна політика держави, темпи відновлення економіки країни і зростання доходів населення, - зазначив Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB.

Нагадаємо, що за підсумками 2009 року зростання темпів споживчої інфляції склало 12,3%. У грудні даний показник в порівнянні з листопадом знизився на 0,2% і досяг рівня 0,9% через здешевлення транспортних послуг на 1,5%, нижчі темпи зростання вартості житлово-комунальних і медичних послуг, одягу і взуття, алкогольних напоїв і тютюну. Проте продукти харчування і безалкогольні напої в грудні 2009 року подорожчали на 1,7%. Молоко минулого місяця подорожчало на 9,8%, масло на 8,6%, сир і твердий сир на 7,6%, овочі на 6,1%, яйця на 4,7%, цукор на 3,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua