Савченко: Уряд України готує пропозицію про створення банку розвитку


Савченко: Уряд України готує пропозицію про створення банку розвитку

Кабінет міністрів України готує пропозицію зі створення банку розвитку, який кредитуватиме конкретні економічні проекти, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Савченко.

"У нас є зараз унікальна можливість: за гроші, призначені для рекапіталізації банків, створити свій банк розвитку. Уряд готує таку пропозицію, потрібна підтримка Нацбанку України", - сказав він в інтерв'ю газеті "Вечірні вісті".

За його словами, така кредитно-фінансова установа зможе кредитувати бізнес і промисловість під 10-12% річних, що сприятиме зниженню вартості позик в цілому в банківській системі.

"Конкуренція змусить інші фінустанови також зменшити свої апетити. В умілих руках нової грошової влади ставки із кредитів в Україні можна знизити до 15%, причому в короткі терміни", - додав заступник міністра.

Савченко також виступив за зниження ставок Нацбанком.

"Україна - чемпіон серед всіх країн світу зі зниження темпів інфляції: за рік вона зменшилася майже в два рази - з 24% до менш ніж 13%. Це означає, що і ставка НБУ теж повинна знижуватися", - пояснив чиновник.

Він також висловив думку, що державні боргові зобов'язання і дефіцит бюджету в Україні знаходяться на помірному рівні.

"Боргові зобов'язання України не такі вже великі, якщо порівнювати їх з середньою величиною в світі. На виплати відсотків і погашення боргів потрібно буде витратити наступного року приблизно 43 млрд грн. Валовий внутрішній продукт України досягне 1,1-1,2 трлн грн.", - сказав він.

При цьому Савченко нагадав, що ризикованим рівнем держборгу вважається сума понад 60% ВВП.

"Україна з боргом ледве більше 40% навіть близько до цієї позначки не наближається. Виплатити такі гроші буде важко, але цілком можливо", - вважає Савченко.

Відносно курсових перспектив, Савченко (до переходу в Мінфін працював заступником голови Нацбанку) висловив думку, що реалістичним прогнозом є утримання середнього курсу в 2010 році на рівні 7,5 грн/$.

Разом з тим, за його оцінкою, курсова динаміка багато в чому залежатиме від політики, яку почнуть проводити Мінфін і НБУ після виборів. "Я думаю, що після завершення виборів вони діятимуть абсолютно інакше. Нацбанк нарешті підтримає уряд, збільшуючи грошову масу і направляючи її на кредитування економіки. Це дозволить швидше вивести країну з кризи", - пояснив він.

"Гривня зараз зміцнюється, і її курс вже б давно досяг 7,5, коли б не Нацбанк. Він скуповує долари, створюючи їх нестачу на ринку, аби утримати курс на рівні 8. НБУ зараз бореться за високу вартість американської валюти в Україні. Проте я б рекомендував Нацбанку зменшити підтримку долара", - додав він.

Савченко також висловився за зміну принципів роботи НБУ.

"Принципи роботи НБУ застаріли: закритість потрібно змінити на прозорість і відвертість, тенденційність на справедливість, а банківсько-фінансова система має бути захищена від валютних і політичних ризиків", - зазначив він.

При цьому, на його думку, настав час змінити критерії роботи НБУ на законодавчому рівні. "До його головної мети - стабільності гривні, яка так і не досягнута, необхідно додати підтримку стійкості фінансової системи країни і політики економічного зростання", - пояснив Савченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua