Експерти: Тінізація економіки набула тотального характеру


Експерти: Тінізація економіки набула тотального характеру

Тінізація економіки України в умовах фінансово-економічної кризи набула тотального характеру та оцінюється окремими експертами і дослідниками до 60% ВВП, який становить на даному етапі реальну загрозу національній безпеці держави.

Про це проінформували науковці НАНУ в національній доповіді "Соціально-економічній стан України: наслідки для народу та держави".

"Можна констатувати фактичне завершення процесу реструктуризації тіньової економічної діяльності в масштабах держави. Ця діяльність стала складовою її економіки. Вона обслуговує економічні і політичні інтереси певних впливових структур і ділових кіл", - зазначають вчені.

Більшість експертів вважають, що 25-50% обігу приватних підприємств не відображені в документах бухгалтерського обліку (тіньовий обіг). Рівень відходу в тінь залежить від підприємства, "хто за ним стоїть" і т. ін. У більшості малих підприємств "тінь" може досягати 80-90%.

На думку незалежних експертів, найпоширенішими видами тіньової діяльності є: оптимізація податків, проституція, торгівля наркотиками, праця нелегальних мігрантів, азартні ігри. До поширених видів тіньової діяльності відносяться також незаконне повернення податку на додану вартість, зарплати "в конвертах".

В доповіді наголошується, що тіньовий обіг існує також у таких сферах діяльності: торгівля (80%), будівництво (66%), нерухомість (60%), гральний бізнес (53%), громадське харчування (53%), засоби масової інформації (53%), транспорт і перевезення (46%). У торгівлі підакцизними товарами значну частку становлять невраховані обсяги тютюнових, лікеро-горілчаних та інших виробів.

Достатньо високий рівень корумпованості в сферах, що здійснюють постачання енергоносіїв, землевідведення під будівництво, операції з комерційною нерухомістю (оренду) і приватизацію державного майна. Тут існує значний розрив між ринковими і "відпускними" цінами на "продукцію" і, відповідно, можливість отримання надприбутків, що є джерелом хабарництва і "відкатів", з якими найбільше фірми працюють в будівництві (91%), торгівлі (75%), сфері нерухомості (75%), сільському господарстві (58%), енергетиці (58%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua