Хто заплатить за екзит-пол?


Хто заплатить за екзит-пол?

Екзит-пол на виборах президента вперше проведуть на кошти не лише міжнародних організацій, але і українських політиків, бізнесменів і громадськості. Втім, добровільних пожертвувань доки мало, тому бюджет опитування скорочують.

Зокрема бюджет національного екзит-полу, який спільно готують фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології і Центр імені Разумкова, розрахований на 312-318 тисяч доларів. Такі оцінки - виходячи з практики екзит-полу 2007 року, повідомив "Німецькій хвилі" директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.

Із цих коштів, за його словами, близько 220 тисяч було передбачено на анонімне опитування громадян на виході з дільниць у день виборів. Проте через браку наповнення фонду дослідження здійснюватиметься на 240 дільницях замість запланованих 300.

Поки на рахунку соціологічного консорціуму 61 тисяча доларів на "польові роботи" від міжнародних донорів: фонду "Відродження" і Фонду підтримки демократії США, сказав Кучерів. Посольство Голландії дало ще близько 50 тисяч доларів на функціонування інтернет-сайту, роботу журналістів і видання брошури.

За рахунок коштів, наданих українськими політиками і бізнесменами, на рахунку зібрано 57 тисяч гривень. З них 50 тисяч - як допомога кандидата в президенти Анатолія Гриценка. "Гриценко нас підтримував із самого початку, але пояснив, що не може виділити кошти зі свого виборчого фонду, оскільки згідно із законом вони повинні піти виключно на його кампанію", - сказав Кучерів. За його словами, кошти надала довірена особа кандидата. Такої ж підтримки організатори чекають і від інших кандидатів. Зокрема, як розповів Кучерів, посприяти пошуку джерел фінансування вже пообіцяла прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Як повідомляв УНІАН, кандидат на посаду президента Юлія Тимошенко вважає, що екзит-поли в день голосування мають бути незалежними і не повинні проводитися на кошти кандидатів в президенти або політичних сил... Коли політична сила платить, то може бути під сумнів поставлене і саме дослідження", - пояснила вона.

"Але екзит-поли мають бути, вони завжди давали адекватні оцінки ситуації на виборах, тому буду всіма можливими силами допомагати шукати спонсорів", - резюмувала кандидат.

Від парламентських виборів 1998 року всі екзит-поли фінансували міжнародні донори. Дані цих опитувань зазвичай відрізнялися від офіційних менше, ніж на 1 відсоток. Тепер, зазначає "Німецька хвиля" з розвитком демократії в Україні, вперше почата кампанія збору коштів усередині України. Її мета - покласти початок традиції повністю внутрішнього фінансування екзит-полу. Організатори сформували наглядову раду для того, щоб, як вони говорять, був максимально прозорий режим використання коштів цілого проекту, підзвітності і висвітлення діяльності його учасників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua