Президент Ірану виставить рахунок за збиток, завданий країні у Другій світовій війні


Президент Ірану виставить рахунок за збиток, завданий країні у Другій світовій війні

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад зажадав сформувати спеціальний комітет для оцінки збитку, завданого Ірану введенням радянських і британських військ на територію країни в серпні 1941 р.

За його словами, висадка союзників під час Другої світової війни завдала величезного збитку Ірану, але компенсації країна так і не отримала. "Ми підрахуємо весь завданий Ірану збиток у Другій світовій війні та виставимо рахунок, який союзники повинні будуть сплатити", - повідомляє Associated Press слова іранського президента.

Ахмадінежад не озвучив подальших подробиць цього плану, але заявив, що надішле лист генеральному секретареві ООН з проханням про відшкодування збитку. "Весь тягар вашої боротьби ліг на плечі іранців, проте перемогу у війні з Іраном ви так і не розділили", - заявив він.

За словами іранського лідера, він "готовий вимагати компенсації і боротися за неї до кінця". Іранська операція під кодовою назвою "Згода" проводилася з 25 серпня по 17 вересня 1941 р. Метою операції був захист іранських нафтових родовищ від можливого захоплення фашистськими військами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua