Чавес девальвував болівар


Чавес девальвував болівар

Президент Венесуели Уго Чавес прийняв рішення про девальвацію національної валюти болівара. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Вводиться два обмінні курси: перший, призначений для товарів, що часто імпортуються, від автомобілів до будівельних матеріалів, складе 4,3 болівара за долар замість колишніх 2,15. Другий обмінний курс для стратегічно важливих товарів, таких як продовольство або медичне устаткування складе 2,6 болівара за долар.

За словами Чавеса, в першу чергу девальвація валюти покликана поліпшити становище у сфері охорони здоров'я, імпорту продуктів харчування, машинобудуванні, видавничій справі, а також технологій.

Вищий курс болівара застосовуватиметься в операціях, пов'язаних з автомобілебудуванням, телекомунікаціями, тютюновим бізнесом, нафтопереробною галуззю, а також електронними технологіями.

Девальвація національної валюти покликана допомогти економіці країни вийти з рецесії, в якій вона виявилася в 2009 році. Водночас різниця між реальним і офіційним курсом болівара все ще велика - реальний курс валюти Венесуели перевищує шість боліварів за долар.

В цілому, в другому кварталі 2009 року ВВП Венесуели вперше за п'ять років зменшився на 2,4 відсотка, а рівень інфляції склав 25 відсотків. Причиною економічного спаду в країні стало різке зниження цін на нафту.

В рамках заходів стабілізації економічного стану, уряд Венесуели прагне збільшити частку держави в стратегічно важливих сферах економіки.

З 2007 року уряд Венесуели націоналізував цілу низку підприємств, що раніше знаходилися під контролем комерційних структур. В основному, ці заходи торкнулися компаній, що працюють у сфері електрифікації, цементного виробництва, нафтової і сталеливарної промисловості, а також банківського сектора.

Наприкінці 2009 року Уго Чавес оголосив про створення в країні нового державного банку, заснованого замість чотирьох раніше націоналізованих комерційних банків, - Confederado, Central, Bolivar і Banco Real. При цьому президент заявив, що таким чином має намір посилити контроль за "фінансовими спекулянтами".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua