Мінфін США зняв обмеження на держпідтримку Fannie і Freddie


Мінфін США зняв обмеження на держпідтримку Fannie і Freddie

Міністерство фінансів США зняло обмеження на держпідтримку найбільших іпотечних агентств країни Fannie Mae і Freddie Mac, повідомило агентство Bloomberg.

Протягом наступних трьох років американський уряд надаватиме компаніям необмежену допомогу. Ринок висловлював побоювання, що виділених іпотечним агентствам $400 млрд буде недостатньо, аби подолати наслідки кризи. Поки компанії витратили з наданих коштів $111 млрд.

Акції Fannie Mae подорожчали завдяки цим повідомленням на 21% в понеділок, Freddie Mac - на 27%.

Міністерство фінансів також пом'якшило вимоги до скорочення портфеля утримуваних брокерами іпотечних кредитів. Раніше компанії повинні були зменшувати кредитні портфелі на 10% на рік. Тепер держава просить їх підтримувати розмір портфеля на рівні не вище $900 млрд, і ця стеля зменшуватиметься на 10% на рік.

Fannie Mae і Freddie Mac є найбільшими іпотечними агентствами США - вони володіють або надають гарантії з іпотечних кредитів на $5,4 трлн від загального обсягу американської житлової іпотеки, що становить $12 трлн.

Агентства повернулися під контроль держави у вересні 2008 року, фактична націоналізація тоді врятувала їх від краху. Fannie Mae і Freddie Mac викуповують іпотечні кредити в банків, випускають забезпечені такими активами облігації і продають їх інвесторам. Банки використовують отримані кошти для збільшення обсягів іпотечного кредитування населення.

З вересня минулого року уряд США виділив на підтримку іпотечного ринку більше $1,5 трлн.

Чистий збиток Fannie Mae за останніх 9 кварталів склав $120,5 млрд, Freddie Mac - $67,9 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua