НБУ зможе оперативніше реагувати на погіршення стану банків


НБУ зможе оперативніше реагувати на погіршення стану банків

Зміна методики розрахунку нормативів ліквідності банків дозволить НБУ швидше реагувати на погіршення їх фінансового стану.

Таку думку в коментарі УНІАН висловив аналітик компанії Astrum Investment Management Ярослав Стецик.

Крім того, на його думку, ці зміни сприятимуть адекватнішому відображенню рівня достатності регулятивного капіталу і ліквідності комерційних банків.

Водночас, підкреслив аналітик, суми коштів, розміщених в банках-банкрутах, банках, що знаходяться на стадії ліквідації, в банках з тимчасовою адміністрацією і зареєстрованих в офшорних зонах, є незначними. Тому вказані зміни в методиці не призведуть до істотного зниження нормативу миттєвої ліквідності комерційних банків, вважає Стецик.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України змінив методику розрахунку нормативів миттєвої (Н4), поточної (Н5) і короткострокової (Н6) ліквідності комерційних банків.

Відповідні зміни внесено постановою Нацбанку №764 від 24 грудня ц.р..

Згідно із документом, кошти, розміщені в банках-банкрутах, в банках, що перебувають на стадії ліквідації, в банках з тимчасовою адміністрацією і в банках, зареєстрованих в офшорних зонах, не враховуватимуться при розрахунку вказаних нормативів.

Крім того, в разі наявності в банку розрахункових документів, не виконаних вчасно з його провини, значення нормативів миттєвої і поточної ліквідності дорівнюватимуть нулю з моменту виникнення цих зобов'язань.

Нова Методика розрахунку економічних нормативів регулювання діяльності банків набуде чинності з 1 лютого 2010 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua