Пинзеник вважає кредит МВФ джерелом нової кризи


Пинзеник вважає кредит МВФ джерелом нової кризи

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник виступає проти отримання Україною четвертого траншу кредиту stand by від Міжнародного валютного фонду.

Про це він повідомив на прес-конференції.

"Хіба це нормально, що країна не може жити без ін'єкцій? Кредит допоможе залатати діри бюджету, і хай ми закриємо листопад, а далі що?"

За його словами, за 9 місяців 2009 року держборг виріс з 189 мільярдів гривень до 280 мільярдів гривень, і його подальше збільшення матиме негативні наслідки для України.

Екс-міністр фінансів зазначив, що, збільшуючи держборг, країна формує внутрішнє джерело кризи, тоді як останні країни починають поступово виходити з кризивого стану, обумовленого глобальними тенденціями.

Він нагадав, що,окрім збільшення держборгу, зростають і витрати на його обслуговування.

"Збільшуються витрати на обслуговування. Лише за цей рік вони подвоїлися, і якщо торік вони становили 2% від витрат загального фонду держбюджету, то зараз вони перевищують 4%. І це дані 10 місяців. Вочевидь, що по року буде близько 6%", - сказав Пинзеник.

Проектом бюджету-2010 року, як він зазначив, передбачено 22 мільярди гривень лише на виплату відсотків із кредитів.

Нагадаємо, прямий і гарантований держборг на 31 жовтня склав 281 мільярда 265,3 мільйона гривень (35 мільярдів 158,2 мільйона доларів), тоді як на 30 вересня становив 279 мільярдів 622,1 мільйона гривень (34 мільярди 909,1 мільйона доларів).

5 листопада 2008 року МВФ прийняв рішення про виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 мільярдів доларів для подолання проблем в економіці.

10 листопада 2008 року фонд виділив Україні перший транш кредиту на 4,5 мільярда доларів.

8 травня 2009 порада директорів МВФ схвалила надання Україні другого траншу кредиту stand by в сумі 2,8 мільярда доларів.

31 липня 2009 Міжнародний валютний фонд перерахував Україні 3,3 мільярда доларів третього траншу кредиту stand by.

Надання четвертого траншу кредиту - досі під питанням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua