Європейський центральний банк не буде допомагати Греції впоратись із дефіцитом бюджету


Європейський центральний банк не буде допомагати Греції впоратись із дефіцитом бюджету

Європейський центральний банк не має наміру допомагати Греції стабілізувати бюджет, заявив в опублікованому в понеділок газетою The Wall Street Journal інтерв'ю член його правління, глава Центробанку Австрії Евальд Новотні.

"Абсолютно зрозуміло, що ЄЦБ не має мандата або наміру брати до уваги ситуацію в конкретній країні, особливо коли справа стосується державних фінансів", - сказав він.

За його словами, ЄЦБ виходить з того, що Греції не доведеться оголошувати дефолт зі своїх зобов'язань або вимагати додаткової допомоги. "Наш базовий сценарій полягає в тому, що грецький уряд зможе виконати свої зобов'язання", - уточнив Новотні. Ті країни, які зазнають труднощів у зв'язку із зростаючим боргом, повинні якнайскоріше розпочати зменшення витрат.

Греція прогнозує на поточний рік дефіцит бюджету 12,7%. Сукупний борг країни збільшився в 2009 році на 80 млрд євро, або 30% ВВП, і досяг 300 млрд євро. Грецький уряд прогнозує подальше збільшення боргу в 2010 році, але обіцяє провести реформи, які допоможуть зменшити витрати і збільшити доходи бюджету.

Греція планує на поточний рік бюджетний дефіцит 12,7% ВВП, вчетверо більше, ніж це дозволено правилами єврозони. Крім того, Греція з населенням 11 мільйонів має сукупний борг 300 мільярдів євро - втричі більше, ніж в 80-мільйонної Німеччини, яка є найбільшою економікою єврозони.

Лівоцентристський уряд Греції, що прийшов до влади в жовтні поточного року, оголосив програму стабілізації економіки, яка включає "заморожування" зарплат вище за 2 тисячі євро, скорочення виплат на 10% і низку інших заходів зі зменшення витрат. Ця програма не переконала ринки - падіння євро продовжилося, відсоток з грецьких облігацій підвищився, а рейтингове агентство Standard & Poor's услід за суверенним рейтингом Греції знизило рейтинги провідних грецьких банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua