ЦВК просить Кабмін не зволікати з фінансуванням підготовки президентських виборів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЦВК просить Кабмін не зволікати з фінансуванням підготовки президентських виборів

Казна та Політика
155
Центральна виборча комісія (ЦВК) України ухвалила рішення звернути увагу Кабінету міністрів на неприпустимість зволікання з фінансуванням підготовки виборів Президента України і надіслати відповідні листи Президентові України, уряду, Мінфіну, Держказначейству, Верховній Раді (ВР) України. Про це заявив під час засідання член ЦВК Михайло Охендовський передає кореспондент РБК-Україна.
Він нагадав, що за законом України про державний бюджет на 2009 р. передбачені витрати на проведення виборів Президента України в сумі 712 млн 158 тис. 100 грн. Розподілом коштів державного бюджету, виділених для підготовки президентських виборів, передбачені витрати на 2009 р. ЦВК в сумі 50 млн 377 тис. 900 грн, окружних виборчих комісій - 35 млн 277 тис. 740 грн, дільничних виборчих комісій - 109 млн 528 тис. 630 грн. Всього передбачено витрат на суму 195 млн 184 тис. 370 грн.
Член ЦВК відзначив, що згідно з законодавством, кошти, які виділені на проведення виборів Президента України і які передбачені держбюджетом, перераховуються ЦВК в триденний термін з дня початку виборчої кампанії.
За словами Охендовського, вищезазначені кошти повинні були надійти на рахунок ЦВК до 22 жовтня. "Станом на 18 грудня 2009 р. Державним казначейством України фактично профінансовані тільки витрати Центральної виборчої комісії і то лише в сумі 1 млн 90 тис. 500 грн, що складає менше 0,6% від загальної потреби на 2009 р. ", - сказав він. Проте на сьогодні ЦВК затвердила єдині кошториси витрат на 2009 р. в 225 окружних виборчих комісіях (ОВК) з урахуванням витрат на потреби дільничних виборчих комісій (ДВК) в загальній сумі 144 млн 806 тис. 435 грн.
Охендовський також додав, що ситуація з фінансуванням виборів ускладнюється тим, що 31 грудня завершується бюджетний рік і всі бюджетні призначення втратять свою цінність. "Це призведе до неможливості своєчасно здійснити розрахунки роботи на надані послуги для підготовки виборів, як ЦВК, так і ОВК в 2009 р., що у свою чергу негативно вплине на підготовку проведення виборів Президента України 17 січня 2009 р.", - відзначив член ЦВК.
У свою чергу голова ЦВК Володимир Шаповал відзначив, що 17 грудня надіслав листа про неприпустимість зволікання з фінансуванням підготовки виборів Президента України прем'єр-міністрові України Юлії Тимошенко.
Двома днями раніше глава регламентного комітету ВР України Олександр Єфремов призвав народних депутатів підготувати проект закону про фінансування виборів Президента України. "Якщо буде звернення Центральної виборчої комісії, то, я думаю, що нардепи в обов'язковому порядку підготують відповідний проект закону (про фінансування президентських виборів на 2010 р.). Ми подивимося уважно на це питання і попросимо наших колег, щоб вони підготували відповідний проект закону. Ми повинні прийняти всі заходи, щоб вибори були профінансовані", - сказав він.
Також Єфремов звернув увагу на те, що навіть якщо не буде прийнятий бюджет на 2010 р., то профінансувати вибори цілком можливо. "У нас є резервний фонд, або статті, з яких уряд фінансує все, що завгодно. І в даному випадку можна буде уряду взяти кошти з цього фонду на фінансування виборів", - сказав він.
Нагадаємо, 7 грудня заступник глави ЦВК України Андрій Магера висловив упевненість, що парламентські фракції, які висунули своїх кандидатів в Президенти України, зацікавлені в ухваленні закону, який надасть можливість в повному обсязі профінансувати виборчу кампанію в 2010 р. "Відповідно до Конституції України, будь-які витрати держави на громадські потреби повинні фінансуватися виключно законом про держбюджет України. Разом з тим, якщо буде підтримка всіх парламентських фракцій, я не виключаю, що парламент може прийняти окремий законодавчий акт, який врегулює питання фінансування витрат на проведення виборів в 2010 бюджетному році", - сказав Магера.
Як повідомлялося, 7 грудня Тимошенко заявила, що в Україні в другій половині лютого 2010 р. буде прийнятий закон про держбюджет на 2010 р. і Бюджетний кодекс.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас