Український ринок акцій став найдинамічнішим у світі за підсумками десятиліття — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій став найдинамічнішим у світі за підсумками десятиліття

Фондовий ринок
424
Український ринок акцій виріс за 10 років майже на 900% і став, таким чином, найдинамічнішим ринком у світі за підсумками десятиріччя.
Навіть, незважаючи на політичну нестабільність в Україні в останні роки, її ринок акцій додав за минуле десятиліття понад 890% у доларовому вираженні, передає Reuters.
Втім, на думку опитаних РБК-Україна експертів, така оцінка не є показовою, оскільки вона не враховує реального обсягу торгів на ПФТС, а оперує лише відносними величинами.
Як пише Reuters, український біржовий індикатор ПФТС виріс за підсумками 2009 р. вдвічі, навіть не дивлячись на сильну залежність країни від програм допомоги МВФ. Всього ж за минуле десятиліття капіталізація українського ринку збільшилася в 10 разів і склала понад 26 млрд дол.
Друге місце за підсумками минулого десятиліття зайняла Перу: її ринок зріс за 10 років на 842%. "Бронзу" отримав російський індекс РТС, що підріс на 697%. На четвертому місці опинилася Румунія, фондовий ринок якої додав 567%.
Американським інвесторам залишається лише шкодувати про "втрачене десятиліття": за цей період ринок акцій США виявився одним з найменш прибуткових. Індекс S&P 500 втратив близько 9,8%, у той час як 10-річні казначейські облігації США гарантували інвесторам 84% прибутку.
Говорячи про поточний рік, варто відзначити, що в 2009р. пальму першості взяла Бразилія, чий індекс Bovespa виріс на рекордні 145% у доларовому вираженні, багато в чому завдяки 29-відсотковому зростанню її національної валюти щодо американського долара.
Перу та її індекс Lima General посіли друге місце, продемонструвавши зростання на 120%. Почесне третє місце дісталося філіппінському Philippine SE Industrial Index, зростання якого склало 118%.
Росії цього року залишається вдовольнитися четвертим місцем: доларовий індекс РТС додав цього року 116%. При цьому на тлі зростання курсу рубля до долара на 4% за підсумками року на 113% підріс індекс ММВБ.
Найбільш неприбутковими ринками 2009 року, стали Бахрейн і Словаччина. Їх втрати перевищили за підсумками року 20%.
Відзначимо, вчорашні торги на українській фондовій біржі ПФТС закрилися падінням індексу в порівнянні із попереднім днем на 0,75% до 586,58 пункту. Обсяг торгів склав 78,693 млн грн.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас