Базельський комітет: Банки повинні збільшувати капітал на випадок збитків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Базельський комітет: Банки повинні збільшувати капітал на випадок збитків

281
Банки повинні збільшити розміри акціонерного капіталу і нерозподіленого прибутку, аби підвищити стійкість на випадок збитків, стверджують члени Базельського комітету з банківського нагляду при Банку міжнародних розрахунків (BIS).
Як зазначається в доповіді комітету про банківський капітал і ліквідність, до кінця 2012 року банки повинні поліпшити якість свого капіталу. Також Базельський комітет закликав національних регуляторів обмежити обсяг преміальних виплат і дивідендів для фінансово-кредитних установ із слабкою капітальною базою.
"Ці вимоги схожі на каральні заходи для банківського сектора", - вважає аналітик Credit Suisse Джонатан Пірс.
"Пропозиції про капітал і ліквідність призведуть до підвищення стійкості банків і надійності банківської і фінансової системи, - заявив голова Базельського комітету, президент Банку Нідерландів Нут Веллінк. - Вони забезпечать рівновагу між фінансовими інноваціями і стійким зростанням".
В першому півріччі 2010 року регулятори мають намір проаналізувати вірогідні наслідки всіх нових стандартів, які будуть введені в банківському секторі у міру відновлення економіки. Потім, ближче до кінця року, буде опубліковано нові вимоги, які планується повністю запровадити до кінця 2012 року.
Як наголошується в повідомленні Базельського комітету, його члени пам'ятають про необхідність поступової реалізації подібних заходів так, щоб не нашкодити банківському кредитуванню і відновленню економіки.
Основний капітал банків не повинен містити акції або інші цінні папери, які зобов'язують банки виплачувати будь-які суми третім особам, оскільки це може зменшити резерви, необхідні для покриття збитків, стверджує комітет. Річ у тому, що починаючи з 1998 року банки могли включати до складу основного капіталу до 15% гібридних паперів, що мають властивості як акцій, так і боргових зобов'язань. Базельський комітет має намір скоротити можливості їх використання як активів в рамках основного капіталу, особливо якщо такі папери передбачають відсоткові виплати, що підвищуються з часом.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас