Довіра до світової економіки залишається поблизу максимальних рівнів на тлі її відновлення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Довіра до світової економіки залишається поблизу максимальних рівнів на тлі її відновлення

142
Довіра до світової економіки перебуває поблизу максимальних значень на тлі позитивних новин із США. Згідно останнім звітам, відновлення найбільшої економіки світу набирає обертів, і все більше американських банків готові погасити борги перед державою.
Такі дані були отримані під час опитування інвесторів на шести континентах агентством Bloomberg. Глобальний індекс довіри Bloomberg Professional Global Confidence впав у поточному місяці до 58,9%, тоді як в листопаді складав 60,3%. У вересні 2009 року було зафіксовано максимальне значення цього показника на рівні 61,7%. Індекс відстежується протягом останніх двох років, а в попередні 5 місяців його значення стабільно перевищували 50%, що свідчить про переважання серед інвесторів оптимістичних настроїв.
"Нема ніяких ознак того, що відновлення глобальної економіки видихалося. Американська економіка збільшує зростання, а Європа реєструє повільніше відновлення. Навіть якщо рівень індексу довіри у цей час не підтверджує цю тенденцію, то все одно нічого страшного не трапиться", - говорить старший економіст по Європі з голландського банку Fortis Bank Нік Коуніс.
Індекс довіри серед учасників опитування в США зріс до 47,7% з колишніх 46,9%, зафіксованих в листопаді. "Ми отримали дещо оптимістичніші результати, тому що ринок праці наближається до свого дна. Ми чекаємо продовження зростання світової економіки", - сказав нью-йоркський економіст Credit Suisse Group AG Джонатан Базіль. Аналогічний показник в Західній Європі зріс за місяць з 47,7% до 50,9%, вперше перевищивши межу в 50%. При цьому найбільш песимістичними залишаються інвестори в Іспанії.
Учасники опитування висловили різні думки з приводу перспектив фондових ринків протягом наступних шести місяців. Так, респонденти із США, Японії та Іспанії чекають падіння курсу акцій, тоді як у Франції, Німеччині й Італії прогнозують зростання на фондових ринках. В той же час, інвестори в США і Європі висловили впевненість у тому, що в найближчі 6 місяців короткострокові процентні ставки зростуть.
Опитування Bloomberg було проведене в період з 7 по 11 грудня серед 1934 осіб.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас