Експерти: "Мильні бульбашки" знову загрожують світовій економіці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: "Мильні бульбашки" знову загрожують світовій економіці

Казна та Політика
1924
Провідні економісти зі США і Європи знову застерігають про загрозу формування "мильних бульбашок" на ринках активів, якщо центробанки та уряди світу повторять минулі помилки і дуже довго не згортатимуть заходи підтримки економіки.
Як повідомила газета The Wall Street Journal, у фінансовій кризі минулих двох років частково винні регулятори найбільших країн світу, перш за все США, які зберігали відсоткові ставки на низькому рівні після спаду 2001 року, не дивлячись на очевидне відновлення економіки.
"Така політика створює джерело для виникнення мильних бульбашок активів", - заявив голова ради директорів азійського підрозділу Morgan Stanley Стівен Роуч на конференції в Берліні.
Конференція була присвячена одній з найбільш злободенних тем як для регуляторів, так і для бізнесу: як своєчасно і найбільш безпечним способом вивести з економіки трильйони доларів, євро та єн і стримати зростання бюджетних дефіцитів, які під час рецесії досягли рекордного рівня.
Деякі аналітики вважають, що зростання цін на активи, у тому числі на акції і корпоративні облігації emerging markets, вже зараз розбалансовано.
Хоча світове економічне зростання і фінансові ринки явно відновлюються швидше, ніж очікувалось, ні Федеральна резервна система США, ні Європейський центральний банк доки не вживають жодних заходів у зв'язку з цими тенденціями.
Обидва центробанки, як і раніше, надають чіткі сигнали про можливе збереження відсоткових ставок на найнижчому рівні щонайменше протягом першого півріччя 2010 року.
Дуже складно одночасно підтримувати відновлення економіки і запобігти формуванню нових "бульбашок" на ринках, зазначали учасники конференції. Одна з найбільш гострих проблем - своєчасна ідентифікація "мильних бульбашок".
"Коли вони формуються, точно сказати не можна", - зазначив професор економіки Гільфі Цога, який входить до складу ради керівників Центробанку Ісландії.
Цього разу традиційний сигнал про нові "бульбашки" - прискорення темпів інфляції - навряд чи дасть про себе знати в найближчому майбутньому. Економісти вважають, що проблеми на ринках зайнятості і нерухомості ще довгий час стримуватиме зростання доходів населення і цін.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас