Індекси в Європе зросли в п'ятницю на 0,1-0,8% на сильній статистиці з Китаю і США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Індекси в Європе зросли в п'ятницю на 0,1-0,8% на сильній статистиці з Китаю і США

Фондовий ринок
90
Європейські фондові індекси зросли в п'ятницю другий день поспіль - на 0,1-0,8% на позитивній статистиці з Китаю і США, повідомило агентство Bloomberg.
Зведений індекс регіону Dow Jones Stoxx 600 за підсумками торгів збільшився на 0,5%, за тиждень індикатор втратив 1,5%. З березневого мінімуму Stoxx 600 підскочив на 55%, в результаті відношення вартості акцій компаній з індексу до їх прибутків досягло 55 разів - близького до максимального з червня 2003 року рівня.
"Ралі, яке почалося в березні і триває досі, триватиме і в 2010 році", - вважає глава відділу досліджень і стратегії Bank Julius Baer & Co. Крістіан Гаттікер. Проблеми в Іспанії, Греції та Дубаї, за його словами, "всього лише ще один крок в розв'язанні фінансової кризи".
Темпи зростання промисловості в КНР прискорилися в листопаді до максимального з червня 2007 року рівня і перевищили очікування економістів, свідчать опубліковані в п'ятницю дані Національного статистичного бюро. Промвиробництво зросло минулого місяця на 19,2% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, аналітики в середньому прогнозували підвищення на 18,2%.
Роздрібні продажі в США в листопаді зросли на 1,3%, перевершивши середній прогноз аналітиків більш ніж удвічі. Крім того, індекс довіри американських споживачів, що розраховується економістами університету Мічігану, в грудні підвищився вперше за три місяці й досяг 73,4 пункту в порівнянні з 67,4 пункту місяцем раніше.
Крім цього, лідери країн Євросоюзу заявили, що мають намір зберегти урядові стимулюючі заходи до "повного відновлення" економіки. Як сказано в попередньому висновку саміту глав урядів 27 країн Євросоюзу, що відбувся в Брюсселі, "прогнози показують слабкий економічний підйом в 2010 році, за яким в 2011 році буде потужне зростання".
Котирування акцій ВНР Billiton збільшилися в п'ятницю на 1,4%, Xstrata - на 1,5%, що було обумовлене підвищенням вартості міді, що піднялася вперше за сім торгівельних сесій.
Папери ING зросли в ціні на 1,6%. Найбільша нідерландська банківсько-страхова група поверне державі половину отриманих під час кризи коштів, що з преміями і відсотками складе 5,606 млрд євро. ING скористається опціоном, який дає їй право дострокового викупу в уряду своїх привілейованих акцій, що входять в основний капіталу першого порядку, на суму 5 млрд євро, 21 грудня. Вона також виплатить премію за погашення кредиту в розмірі 347 млн євро і відсотки у розмірі 259 млн євро.
Аналітики CA Cheuvreux поліпшили рекомендацію для акцій ING до "вище за ринок" з "нижче за ринок".
Вартість паперів LVMH Moet Hennesy Louis Vuitton, найбільшого світового виробника товарів класу "люкс", збільшилася на 1,9% після того, як аналітики Barclays почали давати рекомендації для них, присвоївши рейтинг "вище за ринок".
В той же час ціна акцій National Bank of Greece впала на 6,1%. Таким чином, вартість паперів найбільшого банку Греції за тиждень опустилася на 20%.
Акції другого за величиною грецького банку EFG Eurobank Ergasias подешевшали в п'ятницю на 5,5%.
Чотирнадцять з вісімнадцяти основних фондових індексів країн Західної Європи зросли в п'ятницю.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас