Експерт: Аграрні держпрограми недофінансуються через бюджетні ноу-хау 2009 р. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Аграрні держпрограми недофінансуються через бюджетні ноу-хау 2009 р.

Аграрний ринок
203
У поточному році частина обов'язкових аграрних витрат фінансуються не з загального фонду Держбюджету, а зі стабілізаційного фонду, що привело до недофінансування багатьох аграрних програм. Таку думку висловив керівник групи експертів Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.
"Через перекладення фінансових зобов'язань на стабілізаційний фонд під питанням виявилося фінансування форвардних, спотових операцій, повернення ПДВ експортерам зерна. Аграрний фонд зараз, як дійна корова, він всім винен гроші, але грошей у нього не вистачає", - відзначив В.Лапа.
За його словами, доходи в стабфонд поступають нерегулярно через низькі надходження від приватизації і продажу цінних паперів, тоді як постійних доходів у того немає. "Через це, наприклад, виробники цукрового буряка не отримали дотацію у розмірі 750 грн на га. Тоді як інші країни намагаються підтримати своїх сільгоспвиробників, ми їх позбавляємо підтримки шляхом переходу на фінансування з непостійних джерел", - відзначив експерт.
В. Лапа висловив надію, що уряд знайде кошти на держдотації і фінансову підтримку, інакше аграрії понизять свої вкладення в розширення площ і поголів'я в 2010 р.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас