Тимонькін: Заборона на дострокове вилучення депозитів - це не обмеження прав, а необхідність забезпечення ліквідності банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тимонькін: Заборона на дострокове вилучення депозитів - це не обмеження прав, а необхідність забезпечення ліквідності банків

Кредит&Депозит
1472
Депозити українських банків - це фактично поточний рахунок, на який термін він би не був відкритий, тому при будь-яких потрясіннях, коли виникає паніка, відбувається втрата ліквідності окремими банками, часто - з драматичними наслідками для всієї системи, пояснив голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.
За словами Тимонькіна, як не може бути змінений термін за бажанням однієї сторони кредитного договору, так і депозитний повинен носити строгий строковий характер.
"Комусь здається, що це - обмеження прав, але насправді строкові депозити необхідні для захисту прав вкладників", - пояснив він.
При цьому банкір відзначив, що доцільно законодавчо врегулювати, за яких форс-мажорних обставин можливе дострокове вилучення депозиту.
"Кожний гадає, що його випадок унікальний. Та випадок можна описати. За якихось форс-мажорних обставин (смерть, хвороба) банки не будуть "заводитися", віддаватимуть депозити. Однак у критичній ситуації загальної паніки банк не повинен чекати, поки Нацбанк запровадить мораторій на виплату вкладів", - переконаний банкір.
За його словами, восени 2008-го мораторій на дострокове вилучення депозитів було введено запізно. "Його слід було запроваджувати негайно, максимум через тиждень після початку відпливу вкладів, тоді й сам мораторій тривав би максимум кілька тижнів. Інакше ти змушений заливати відплив депозитів грошима рефінансування, обвалюючи валютний курс", - підкреслив він.
Тимонькін акцентував, що напередодні кризи не були вирішені дві критичні проблеми. "Перша - не змогли вибудувати собі самі обмеження на кредитування. Друга - не змогли пролобіювати прийняття необхідної правової бази для строкових депозитів", - підсумував банкір.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас