Тимонькін: Банкіри повинні виробити єдині правила з обмежень у кредитуванні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тимонькін: Банкіри повинні виробити єдині правила з обмежень у кредитуванні

Кредит&Депозит
448
Банківське співтовариство разом із регулятором повинно виробити єдині ліміти на кредитування, переконаний голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін. Банкір пояснив, що перш за все, мова йде про розмір першого внеску за кредитом на квартиру або машину, який, на його думку, повинен складати не менше 30%.
"Я цілком переконаний, що святе банківське правило: 30% платить позичальник і 70% - банк, незаперечне, його в жодному разі не можна було порушувати ні для квартир, ні для машин. У Франції така вимога запроваджена спеціальним законом, там таких правил банкіри звикли точно дотримуватися ще й історично. І ви щось чули про кризу іпотеки у Франції? Не чули. Тому відсутність у нас подібних обмежувачів - це очевидне недопрацювання", - відзначив Тимонькін.
При цьому він підкреслив, що для того, щоб не повторилася ситуація з постійним зниженням банками першого внеску за кредитом, викликана боротьбою за клієнтів, регулятор повинен ввести чіткі і жорсткі вимоги, за яких позичальник вносить, наприклад, не менше 30% вартості покупки.
"На зростаючому ринку з жорсткою конкуренцією банкіри знову один одного добиватимуть. Пригадайте, як було з машинами. Спочатку кредит на 50%, потім 60, 70, 90 і зрештою з’явилися кредити без першого внеску. Заплатив страховку - сідай і їдь. Регулятор має сказати: не менш як 30%. Стосовно машин - 50. А якщо більше - банк має сформувати стовідсотковий резерв на весь кредит. Буде кредитувати? Не буде", - пояснив Тимонькін.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас