Литвицький: стабільність курсу гривні збережеться навіть у разі затримки з прийняттям держбюджету-2010 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литвицький: стабільність курсу гривні збережеться навіть у разі затримки з прийняттям держбюджету-2010

Валюта
452
Затримка з прийняттям державного бюджету на 2010 рік не стане визначальним чинником впливу на курс гривні, який зможе зберегти стабільність навіть в разі гальмування бюджетного процесу, вважає керівник групи радників глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.
"Не думаю, що затягування з прийняттям бюджету зможе зруйнувати ту відносну стабільність на валютному ринку, яка встановилася в останні місяці. Ми не бачимо жодного надлишкового пожвавлення на ринку. Він в якійсь мірі вже готовий до того, що бюджет не буде прийнятий, врахувавши протиріччя між тими, хто голосуватиме за цей документ. І оператори ринку цей чинник в своїх чеканнях вже давно врахували", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.
При цьому радник глави НБУ підкреслив, що істотнішим ризиком для курсу є прийняття високодефіцитного бюджету: затверджений в поспіху документ може містити значний дефіцит, що стане додатковим чинником формування волатильности на ринку.
"Ринок розуміє, що перспектива прийняття поганого бюджету ще небезпечніша, ніж перспектива затягування з його прийняттям. Ринок оцінюватиме не стільки терміни прийняття бюджету, скільки його якість", - сказав В.Литвицький.
На його думку, дефіцит держбюджету-2010 не повинен перевищувати 3-4% ВВП: великий дефіцит держбюджету чинить тиск на платіжний баланс, оскільки веде до розширення попиту на імпорт.
"До кінця року фундаментальних змін в курсі монетарної і курсової політики Нацбанку не станеться. Основним напрямом курсової політики до кінця року і до прийняття бюджету залишиться орієнтація на згладжування надлишкових коливань", - резюмував Литвицький.
Як повідомлялося, Верховна Рада в листопаді відмовилась прийняти проект держбюжету-2010, відправивши його на доопрацювання. Згідно із українським законодавством, не прийняття держбюджету до 1 січня дозволяє Кабінету міністрів здійснювати пропорційне фінансування витрат на рівні попереднього року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас