Центральні банки країн АТР готові підвищити процентні ставки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Центральні банки країн АТР готові підвищити процентні ставки

207
Центральні банки країн АТР повідомляють про свої наміри підвищити процентні ставки раніше, ніж очікувалося, пише Reuters. Як повідомляє джерело, це тільки підсилює відмінності між ними і їхніми європейськими колегами, які дуже обережно говорять про відмову від антикризової політики.
Напередодні Південнокорейський Центробанк повідомив, що нинішній рівень ставок перебуває на дуже низькому рівні, якщо врахувати, що зростання економіки країни наступного року очікується на рівні близько 5%, а Резервний банк Нової Зеландії відмовився від обіцянки зберігати статус-кво до кінця 2010 року.
Неочікуване зростання зайнятості в Австралії підсилило очікування чергового підвищення ставки в лютому. Останнім часом австралійський Центробанк підвищував її тричі.
Очікування інвесторів, що прогнозують в майбутньому ще більші прибутки на тлі дуже низьких процентних ставок в США і Європі, призвели до зміцнення новозеландського та австралійського доларів приблизно на 0,5% до американської валюти.
Тим часом, в Європі влада продовжує говорити про все ще крихкий стан економіки. Банк Англії зберіг у четвер процентну ставку на рекордно низькому рівні 0,5% річних, так само як і обсяг програми викупу активів на рівні 200 млрд. фунтів стерлінгів, повністю виправдавши очікування аналітиків.
На думку більшості аналітиків, мине ще немало часу, перш ніж у Великобританії ставки почнуть знову рости, тому що уряд дав зрозуміти, що навіть при виході економіки з рецесії потрібні роки для досягнення докризових рівнів зростання ВВП.
Швейцарський національний банк в четвер також залишив ставки незмінними, підтвердивши обіцянку боротися зі зміцненням франка на тлі проблем, що зберігаються, в світовій економіці.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас