Китайці з початку року купили більше 12 млн нових машин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китайці з початку року купили більше 12 млн нових машин

467
Більше 12 млн китайських автомобілів випущено і продано з січня по листопад цього року, вказує державне агентство Синьхуа, що є рекордним для країни показником. Про це повідомляє ВВС.
На зростанні продажів позначилось державне стимулювання, яке уряд має намір здійснювати і наступного року.
За підсумками всього 2009 року, продажі, за очікуваннями Китайської асоціації виробників, перевищать 13 мільйонів - при тому, що до цих пір ніколи в своїй історії країна не виробляла більше 10 млн автомобілів на рік. Та і з інших країн таким показником могли похизуватись лише США і Японія.
Обсяг продажів автомобілів в Китаї цього року різко підскочив, чому допомогли зниження податків й інші заходи з просування машин з відносно невеликим викидом шкідливих газів.
Схоже, що і наступного року зростання продовжиться, хоча його темпи, ймовірно, зменшаться з 50% в 2009 році до скромніших 10-15%.
Швидке зростання внутрішнього попиту сприяло появі крупних китайських компаній, які вже поглядають на решту світу. Яскраве тому підтвердження - заява керівництва концерну Shanghai General Motors про те, що він виходить на ринок Індії, і в цьому спільному підприємстві американська GM грає роль молодшого партнера, тоді як перша скрипка дістається Shanghai Automotive Industries.
Традиційним західним автовиробникам Китай найближчими роками запропонує не лише мільйони нових споживачів, але і посилення конкуренції.
В грудні минулого року обсяг продажу автомобілів на внутрішньому китайському ринку вперше обійшов відповідний показник Сполучених Штатів.
Водночас обсяг продажів легкових автомобілів в країнах Європи, включаючи нових членів Європейського союзу (ЄС), у вересні 2009 р. виріс на 6,3% в порівнянні з вереснем 2008 р. і становив 1 млн 388 тис. 136 машин. За січень-вересень 2009 р. обсяг продажів легкових автомобілів в Європі зменшився на 6,6% (до 10 млн 946 тис. 161 одиниці) в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р.
На думку президента Об'єднання німецької автопромисловості (VDA) Маттіаса Вісмана, світовим автоконцернам в 2010 р. потрібно буде лише трохи знижувати темпи виробництва. Він пояснює це збереженням високого попиту на автомобілі в країнах з економікою, що бурхливо розвивається, перш за все, в Китаї та Індії. Вісман чекає, що в цілому обсяг автомобільних продажів у всьому світі в 2010 р. збільшиться на 1-3%.
Варто зазначити, що потенціал продажів авто в Україні становить 800 тис. шт. на рік, вважає представник компанії McKinsеy & Co Аветік Чолобян. Він підкреслив, що протягом наступного десятиліття потенціал реалізації авто в Україні може зрости удвічі в порівнянні з 2008 р., коли даний показник склав 400 тис. авто.
Чолобян зазначив, що в такому разі у провідних світових автовиробників з'явиться стимул-реакція до будівництва заводів в Україні. "Ефект економії від масштабу досягається при продажах більше 100 тис. автомобілів на рік. Сьогодні ніхто з автовиробників не може розраховувати на частку ринку 25% і більше. Це нереально. Але із зростанням продажів можна розраховувати на будівництво заводів в Україні. Про це свідчить досвід Росії, де побудували заводи "Форд", "Рено", інші провідні автовиробники", - сказав Чолобян.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас