"Ъ": Підприємства ЖКГ встановлять системи обліку за рахунок тарифів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Підприємства ЖКГ встановлять системи обліку за рахунок тарифів

813
Кабінет міністрів зобов'язав виробників і постачальників житлово-комунальних послуг купити і встановити системи обліку споживання води і теплової енергії у всіх житлових будинках. Свої витрати підприємства розрахують окремо для кожного житлового будинку і протягом п'яти років враховуватимуть їх в тарифах на централізоване опалення та гаряче і холодне водопостачання. Ця норма міститься в постанові №1296, яку Кабмін прийняв 2 грудня і оприлюднив на своєму сайті.
В пояснювальній записці до документа сказано, що, окрім затвердженої схеми, не існує іншого ефективного способу скоротити споживання води і тепла, бо оснащення житлових будинків системами обліку на бюджетні кошти загрожує "створенням значного навантаження на держбюджет", а добровільне встановлення лічильників населенням "передбачає додаткові витрати на мотивацію споживачів".
За розрахунками Міністерства з питань ЖКГ, підприємствам сфери ЖКГ необхідно буде встановити 157,4 тис. лічильників холодної води (75% загальної кількості), 78,3 тис. лічильників гарячої води (88,1%) і 113,5 тис. лічильників теплової енергії і регуляторів температури (76,8%). "Введення повсюдної системи обліку дозволить скоротити витрачання води і тепла на 30% для кожного багатоквартирного житлового будинку. При цьому тарифи на ці послуги для споживачів виростуть ненабагато - всього на 3-5%", - розповів Ъ міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. Він не уточнив, коли планується завершити встановлення лічильників в Україні. "Гадаю, нам буде потрібно 15-20 років", - сказав міністр. Пан Кучеренко відзначив, що комунальні підприємства купуватимуть системи обліку не лише в українських виробників: "Ми не обмежуватимемо коло компаній, які зможуть брати участь в тендерах. Але робота з іноземними виробниками пріоритетніша, оскільки вони випускають якісніші лічильники з довгостроковою гарантією".
Учасники ринку готові заробити на масовому встановленні лічильників. "Продукція українських виробників значно дешевша, ніж імпортна. Наприклад, лічильник на воду вітчизняного виробництва коштує 150-200 грн., а іноземного - 350-500 грн. Проте споживач готовий платити більше за якісні прилади з гарантією 3-5 років, ніж ставити українські лічильники, які "фальшивлять", часто ламаються і через два роки їх необхідно знову змінювати", - заявив комерційний директор австрійсько-української компанії "Аквасервіс" Олексій Литвак.
"Якісну продукцію випускають компанії, що купують комплектуючі для лічильників в Німеччині, Польщі і Франції. Серйозну конкуренцію для нас становлять російські та шведські виробники, які почали активно просувати свою продукцію в Україні. Але участь в урядовому проекті дозволить заробити всім", - вважає заступник генерального директора компанії "Укрспецмонтаж" (виробляє теплові і газові системи обліку) Володимир Ковальчук.
Втім, уряд може позбавити українських гравців потенційного заробітку. "Ми розглядатимемо можливість створення спільного підприємства з декількома найбільшими міжнародними виробниками і, ймовірно, рекомендуватимемо комунальним підприємствам купувати у них обладнання", - повідомив пан Кучеренко. "Упевнений, з МінЖКГ будуть із задоволенням співробітничати такі крупні французькі компанії, як Unimack або Danton, які давно шукають можливість вийти на український ринок, - говорить пан Литвак. - В цьому випадку навряд чи хтось із гравців ринку зможе конкурувати з найбільшими європейськими виробниками, здатними запропонувати Україні якісний товар за прийнятними цінами".
Марія Цатурян
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас