Індекси в США зросли в п'ятницю на сильних даних щодо ринку праці, ф'ючерси дешевшають — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Індекси в США зросли в п'ятницю на сильних даних щодо ринку праці, ф'ючерси дешевшають

Фондовий ринок
72
Американські фондові індекси зросли в п'ятницю на сильних даних щодо ринку праці, повідомляє агентство Bloomberg. Ф'ючерси на індекси США дешевшають в понеділок, зниження їх котирувань складає 0,04-0,06%.
Безробіття в США в листопаді несподівано знизилося до 10%, свідчать дані міністерства праці. Аналітики чекали її збереження на жовтневому рівні - 10,2% - максимальному за 26 років.
Число робочих місць в американській економіці скоротилося минулого місяця всього на 11 тис., що стало мінімальним зменшенням з початку рецесії. Експерти прогнозували втрати ринку праці на рівні 125 тис.
"Опубліковані дані дають зрозуміти, що ситуація на ринку праці покращилася в листопаді, і дно вже пройдено", - відзначає Роберт Холл з National Bureau of Economic Research.
Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив в інтерв'ю Bloomberg Television в п'ятницю, що ситуація в економіці "поступово поліпшується", і існують високі шанси на те, що безробіття знижуватиметься наступного року.
"Ключовий момент настає, коли ми бачимо, що компанії по всій країні починають створювати робочі місця і підвищувати зарплати співробітників. Ми підходимо все ближче до цієї точки, і це дуже важливо, - сказав він. - Видно реальне поліпшення ситуації в технологічному секторі і обсягах експорту, і я вважаю, що це обнадійливі сигнали".
На цьому фоні подорожчали папери рекрутингових компаній. Ціна паперів Monster Worldwide злетіла на 12%, Robert Half International - на 11%.
Вартість акцій Bank of America (BOFA) в п'ятницю зросла на 3,3%. Банк, найбільший за розміром активів в США, залучив $19,29 млрд за рахунок розміщення цінних паперів. BOFA розмістив 1,286 млрд паперів, еквівалентних звичайним акціям, за ціною $15, з премією до ринкової ціни звичайних акцій, що склала 4,8%. Банк планує направити отримані від розміщення цінних паперів кошти на погашення кредитів, наданих йому державою в процесі кризи, загальна сума яких складає $45 млрд.
Підіндекс S&P, в розрахунок якого входять папери фінансових компаній, зріс за підсумками торгів на 1,7%, що стало максимальним підйомом серед 10 основних галузевих груп індикатора.
Акції Moody's подорожчали на 7,7% завдяки тому, що експерти Bank of America рекомендували інвесторам "купувати" папери рейтингової компанії.
Котирування акцій сировинних компаній знизилися в п'ятницю услід за падінням цін на метали. Золото подешевшало за підсумками торгів на максимальну за рік величину, вартість паперів Freeport-McMoRan опустилася на 4,7%, Newmont Mining - на 4,5.
Індекс Dow Jones Industrial Average зріс до закриття ринку в п'ятницю на 22,75 пункту (0,22%) - до 10388,9.
Standard & Poor's 500 піднявся на 6,06 пункту (0,55%), склавши 1105,98.
Значення індексу Nasdaq Composite збільшилося на 21,21 пункту (0,98%) - до 2194,35.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас