У Європі створений інвестфонд з енергетики, екології і транспорту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Європі створений інвестфонд з енергетики, екології і транспорту

216
Провідні фінансові інститути Європи дали старт у п'ятницю європейському інвестиційному фонду Marguerite, який діятиме у сфері екології, енергетики і транспорту. Про це повідомила в п'ятницю прес-служба Єврокомісії.
Ідея створення подібного фонду була підтримана в грудні 2008 року на засіданні міністрів ЄС з фінансів та економіки (ECOFIN) як частина Європейського плану з відновлення економіки (EERP). Фонд Marguerite, за задумом його творців, "має стати каталізатором для інвестицій, необхідних для здійснення основних програм Євросоюзу в області кліматичних змін, енергетичної безпеки і транс'європейських транспортних мереж".
3 грудня представники шести європейських фінансових інститутів - Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Депозитної каси Франції (la Caisse des Depots), депозитно-кредитної каси Італії (la Cassa Depositi e Prestiti), німецького державного банку KFW, Інституту державного кредитування Іспанії (l'Instituto de Credito Oficial) і польського банку PKO Bank Polski - підписали угоду, згідно з якою кожна зі сторін, що беруть участь, внесе до фонду Marguerite по 100 мільйонів євро.
Всі охочі, причому як державні, так і приватні інвестори, також можуть приєднатися до проекту. Як чекають творці фонду, капітал Marguerite до 2011 року зросте до 1,5 мільярдів євро за рахунок залучення нових інвесторів.
Проект створення фонду довгострокового інвестування Marguerite є першою такого роду ініціативою, що об'єднала відразу декілька найбільших європейських фінансових інститутів.
Наразі, як повідомляється в комюніке, йде набір команди консультантів, яка почне працювати вже в першій половині 2010 року і відповідатиме за розробку та оцінку потенційних інвестицій. До правління Marguerite, окрім представників засновників фонду, увійде також представник Єврокомісії.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас