ЄБРР прагне обмежити надання банками Східної Європи кредитів в інвалюті — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБРР прагне обмежити надання банками Східної Європи кредитів в інвалюті

263
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прагне вжити заходів для того, щоб обмежити надання банками Східної Європи кредитів в іноземній валюті, вважаючи, що це кредитування привело їх на грань дефолту під час нещодавньої кризи, повідомляє агентство Bloomberg.
В процесі переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ), Європейським центральним банком (ЄЦБ), банківськими асоціаціями і регуляторами, що відбулися в четвер в Лондоні, було порушено питання про те, яким чином можна запобігти появі ситуації, коли кредити в іноземній валюті є ризиком для стабільності банків.
Слабкий розвиток фінансових ринків, низькі норми заощаджень, а також високі процентні ставки центробанків країн Східної Європи призвели до зростання обсягів кредитування в іноземній валюті під час фінансового буму, відзначають в ЄБРР.
Східноєвропейські банки, а також їх материнські банки в Австрії, Італії, Німеччині і Швеції під час кризи були змушені докладати значних зусиль, щоб рефінансувати кредити в іноземній валюті, видані на придбання житла, автомобілів, а також просто споживчі кредити.
"Розвиток внутрішніх валютних ринків має стати ключовим питанням порядку денного, - заявив віце-президент з фінансових питань ЄБРР Манфред Шеперс. - Банкам важко отримати фінансування на локальних ринках. Нереально припускати, що ці країни не використовуватимуть зовнішні джерела фінансування в майбутньому".
МВФ був змушений втрутитися в ситуацію і надати фінансування Угорщині, Латвії і Румунії, яка не могла рефінансувати кредити. МВФ надав близько $65 млрд кредитів країнам Східної Європи.
Як очікується, обговорення цього питання продовжиться в наступні місяці, і ЄБРР може висунути пропозицію про обмеження надання кредитів в інвалюті на щорічному засіданні в травні наступного року, заявив головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф.
Згідно з заявою ЄБРР, 30 країн з економікою, що розвивається, в Європі та Азії, куди банк здійснює інвестиції, відновлюються після рецесії. Тим часом, ризики в банківській сфері стримують зростання, тому що умови кредитування залишаються складними.
За даними Morgan Stanley, кредити приватного сектора в іноземній валюті в Польщі дорівнюють 17,1% ВВП, в Угорщині - 36,7%, в Болгарії - 41,5%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас