Лєкарь: ДПАУ підтримує підвищення акцизу на пиво — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лєкарь: ДПАУ підтримує підвищення акцизу на пиво

217
Державна податкова адміністрація України підтримує підвищення акцизного збору на пиво. Про це заявив журналістам перший заступник ДПАУ Сергій Лєкарь, коментуючи законопроект про підвищення в 2 рази акцизу на пиво. "Автори проекту закону мають надати економічний прорахунок. Адже якщо ми піднімаємо акциз, то мусимо розуміти, що тим самим можемо збільшити імпорт цього товару. І у результаті бюджет може втратити багато коштів від зниження податкових надходжень", - відзначив С. Лєкарь.
За його словами, будь-яка пропозиція підняття акцизних ставок має бути чітко збалансована, з урахуванням формування внутрішніх цін і цін на цей товар за кордоном. "Якщо ми врахуємо внутрішнє формування цін, то піднімання акцизів не призведе до істотного зростання цін, відповідно, знизяться ризики імпорту продукції, а пріоритет буде за українськими виробниками.
Відповідно до законопроекту N5250, ставка акцизного збору в твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) має складати 1,2 грн. за літр. Як відзначено в пояснювальній записці, в результаті ціна 0,5 літра пива, що реалізовується в роздрібній торгівлі, зросте мінімум на 0,36 грн. (30 копійок зростання акцизу в перерахунку на 500 мл пива, плюс 6 копійок ПДВ).
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас