244
ВВП Індії показав найбільше зростання за шість останніх кварталів
— Казна та Політика
В третьому кварталі валовий внутрішній продукт Індії збільшився в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. на 7,9%, давши уряду простір згорнути більше стимулюючих заходів, аби обмежити інфляційні ризики.
Це найшвидші темпи зростання ВВП за півтора роки. У другому кварталі економіка Індії зросла на 6,1%. Опитані агентством Bloomberg економісти чекали збільшення ВВП в третьому кварталі на 6,3%.
Для того аби провести економіку Індії, чий обсяг становить $1,2 трлн., через найгіршу фінансову кризу з часів 1930-х років, керівник Резервного банку країни Дуввурі Суббарао зберігав ключову ставку на рекордно низькому рівні 3,25% починаючи з квітня поточного року. Загальний обсяг державних витрат і зниження податків, екстрених заходи зі стимулювання економіки, склав в Індії 12% ВВП.
Заходи стимулювання дозволили індексу фондового ринку країни збільшитись на 72% в 2009 р. Тим часом, зростають поступово й інфляційні очікування в економіці. Центральний банк прогнозує інфляцію 6,5% в березні в порівнянні з 1,34% в жовтні і 0,5% у вересні. У 2008 р. цей показник склав майже 13%. На цьому фоні Суббарао минулого тижня заявив, що необхідно згорнути деякі з "нетрадиційних" заходів підтримки економічного зростання.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною
Також за темою
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
Зростання ФОП у 4 кв. 2025 року: на 40% більше реєстрацій, ніж минулого року (регіони, галузі)
Уряд відтермінував введення обов’язкових платіжних терміналів для ФОПів
Що зміниться в 2026 році у сфері військової служби: ключові нововведення
ТОП-8 фактів та цифр ринку праці в 2025 році (дослідження)
