ЄС вимагає від Китаю ревальвації національної валюти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС вимагає від Китаю ревальвації національної валюти

486
Європейський Союз закликав Китай ревальвувати національну валюту, аби вирівняти крупний дефіцит в торгівлі з цією країною. Глава Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше, голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер і комісар ЄС з торгівлі і валютних питань Хоакін Алмуніа з цією метою зустрілися в місті Наньцзін на сході Китаю з представниками Центрального банку КНР. Окрім валютних питань, на зустрічі обговорювалися шляхи боротьби з економічною кризою.
Агентство dpa зазначає, що з точки зору ЄС курс китайської валюти штучно занижений, і це призводить до подорожчання європейського експорту в КНР і здешевлення китайського експорту в країнах Євросоюзу. Європейська делегація намагається переконати Пекін, що ревальвація юаня на користь самої китайської сторони. Проте Китай, вочевидь, не піде ЄС назустріч. Агентство Reuters в зв'язку з цим нагадує, що лише недавно Пекін відповів відмовою на аналогічне прохання президента США Барака Обами.
Саміт ЄС - Китай відкривається 30 червня в Наньцзині. У ньому візьмуть участь прем'єр держради КНР Веньцзябао, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр Швеції, що головує в ЄС, Фредрік Райнфельдт.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас