Повторні вибори президента Молдови призначено на 7 грудня 2009 р. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Повторні вибори президента Молдови призначено на 7 грудня 2009 р.

Казна та Політика
127
Повторні вибори президента Молдови призначено на 7 грудня 2009 р. Як повідомили РБК в найвищому законодавчому органі країни, дату повторних виборів затвердив сьогодні парламент республіки. Представники правлячої коаліції розраховують на те, що парламентській більшості від Альянсу за європейську інтеграцію удасться отримати бракуючі голоси депутатів від фракції Партії комуністів (ПКРМ) і обрати новим президентом єдиного кандидата на посаду глави держави - лідера Демократичної партії, екс-спікера парламенту Маріана Лупу.
Напередодні Лупу передав керівництву Партії комуністів Молдови пакет пропозицій для участі опозиції у виборах глави держави. За його словами, до списку включено 12 основних пропозицій і дій, проте документ може бути доповнений в результаті діалогу, дискусій з представниками ПКРМ.
Як повідомлялося раніше, парламент Молдови не зміг обрати 10 листопада нового Президента з першої спроби. Під час таємного голосування за єдиного кандидата на посаду президента Молдови -Лупу проголосували всі 53 депутати від парламентської більшості - Альянсу за європейську інтеграцію, котра висунула його на цю посаду. Проте, оскільки депутати фракції Партії комуністів відмовились взяти участь у виборах, для обрання Лупу президентом не вистачило восьми голосів, які можна було отримати лише у фракції ПКРМ. Президент Молдови може бути затверджений 3/5 голосів парламентарів, тобто як мінімум 61 депутатом. В правлячого Альянсу за європейську інтеграцію в парламенті із 101 депутата - 53 депутатських мандата, а в Партії комуністів - 48. Комуністи Молдови заявили раніше про намір блокувати вибори президента і домогтись тим самим дострокових парламентських виборів, які можуть пройти в 2010 р.
У відповідності з чинним в Молдові законодавством, в разі необрання президента з першої спроби повторні вибори президента відбуваються в 30-денний термін з дня проведення чергових виборів, на яких не був обраний президент Молдови, тобто в нинішній ситуації - до 10 грудня. Якщо і після повторних виборів президента не оберуть, виконуючий обов'язки президента Міхай Гимпу повинен розпустити парламент. Передбачено, що протягом одного року парламент можна розпускати лише один раз, і повторний розпуск парламенту може відбутись лише після закінчення одного року з дня останнього розпуску, який відбувся 16 червня 2009 р. Таким чином, чергові дострокові парламентські вибори можуть пройти в Молдові восени 2010 р., оскільки на їх підготовку відводиться ще два місяці.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас