Золото може подорожчати наступного тижня через ослаблення долара та інфляційні побоювання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Золото може подорожчати наступного тижня через ослаблення долара та інфляційні побоювання

Банківські метали
616
Ціна золота може зрости наступного тижня на тлі ослаблення долара США та інфляційних побоюваннях, повідомило агентство Bloomberg.
Чотирнадцять з 20, або 70% трейдерів, інвесторів та аналітиків, що взяли участь в опитуванні агентства, чекають подорожчання дорогоцінного металу. При цьому три респонденти прогнозують зменшення його вартості і ще троє опитаних зайняли нейтральну позицію.
Центральний банк Шрі-Ланки придбав 10 тонн золота в Міжнародного валютного фонду за $375 млн на цьому тижні. Раніше Індія купила в МВФ 200 тонн дорогоцінного металу при тому, що Росія і Маврикій також збільшують частку золота в резервах.
Аналітики Societe Generale, Barclays Capital і Bank of America Merrill Lynch прогнозують, що світові ЦБ продовжать купівлю золота. В МВФ залишилося близько 190 тонн золота з 403,3 тонн, які фонд має намір продати.
В минулу п'ятницю більшість аналітиків чекали подорожчання золота, і доки їх прогноз виправдовується. З понеділка по четвер вартість золота з постачанням в лютому на Comex піднялася на 3,5% - до $1188 за унцію. Проте з початку торгів в останній робочий день тижня вона впала на 2,1%.
Спад сировинних ринків 27 листопада обумовлений зміцненням долара США відносно інших світових валют на тлі збільшення попиту інвесторів на найбільш надійні активи у зв'язку з ситуацією з відстроченням погашення боргу в Дубаї.
На Лондонській біржі металів ціна золота з негайним постачанням під час торгів в п'ятницю впала на 4,2%, що є найзначнішим зниженням з 12 січня, до $1138,1 за унцію. Вартість дорогоцінного металу дещо скоректувалась вгору - до $1162,63.
Тижневий прогноз вартості золота за результатами опитування агентства виправдовувався за підсумками 167 з 288 тижнів, які він проводився, тобто в 58% випадків.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас