Польща і Росія можуть вже завтра підписати нову угоду про постачання газу — Finance.ua

Польща і Росія можуть вже завтра підписати нову угоду про постачання газу

Енергетика
310
Варшава вже завтра може укласти з Москвою угоду про збільшення постачань природного газу до Польщі до 10,27 млрд. кубометрів, починаючи з наступного року.
"Є гарний шанс підписати угоду вже завтра. Обговорення деяких технічних деталей все ще триває, але я сподіваюся, що воно швидко завершиться", - заявив міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк в інтерв'ю громадському радіо Station I.
Найбільша газова компанія Польщі Polskie Gornictwo Naftowe I Gazownictwo SA минулого місяця досягла попередньої угоди з російським експортером Газпром про збільшення постачань до 2037 року, плату за транзит і зміну управління спільним підприємством EuRoPolGaz SA, що забезпечує роботу польської ділянки газопроводу "Ямал".
Польща може зіткнутися з дефіцитом газу вже цього року. Його об'єм оцінюється експертами від 700 млн. до 800 млн. кубометрів газу, залежно від зимових температур і потреб місцевої хімічної промисловості. Всього Польща споживає близько 14 млрд. кубометрів газу на рік.
Газпром може додатково подати 200 млн. кубометрів газу в Польщу в грудні цього року, залежно від того, коли буде підписано цю угоду, раніше заявив виконавчий директор Gornictwo Міхал Шубськи.
В кінці жовтня цього року міністр економіки Польщі відзначив, що об'єм постачань російського газу, згідно з попередньою угодою, збільшиться з 8 млрд. до 11 млрд. кубометрів на рік.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас