Тігіпко вважає, що НБУ слід знизити ставку рефінансування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко вважає, що НБУ слід знизити ставку рефінансування

383
Кандидат в президенти України Сергій Тігіпко вважає, що Національному банку України слід знизити ставку рефінансування. "Ми повинні оперативніше реагувати на дії конкурентів", - прокоментував він рішення Центробанку Росії про зниження ставки рефінансування до 9% - найнижчого рівня за всю сучасну російську історію. Це вже дев'яте за рік здешевлення грошей, проведене головним російським фінансовим інститутом, зазначив С.Тігіпко, повідомляє його прес-служба.
"З вересня цього року, коли ЦБ РФ знизив ставку з 10,5% до 10% проти встановленої Нацбанком України ставки 10,25%, російські банки кредитуються державою на вигідніших умовах, ніж наші. Такого не було з 1998 р. Ми традиційно використовували меншу вартість грошей для боротьби за інвесторів. До такої практики необхідно повернутися. Ситуація з інфляцією дозволяє це зробити", - сказав політик.
С.Тігіпко звернув увагу на те, що підвищення цін на найбільш важливі для вітчизняних експортерів ринки вже створило хороші умови для нового етапу промислового зростання, проте без інвестицій в модернізацію виробництв таке зростання не буде стійким. "Банки і надалі украй неохоче кредитують підприємства і роблять це під неприйнятно великі відсотки. Зниження облікової ставки НБУ до однозначної цифри разом з суворим контролем над валютними спекуляціями повинне стати серйозною стимул-реакцією для пожвавлення кредитування. Крім того, скорочення розриву між низькими обліковими ставками в провідних економіках світу і в Україні дозволить захистити національний валютний ринок від іноземних спекулянтів і стабілізувати гривню", - вважає С.Тігіпко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас