Судове повідомлення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Судове повідомлення

1284
Спроба засновника і співвласника російського "медіа-моста" Володимира Гусинського створити новий телевізійний бізнес в Україні закінчилася конфліктом з партнером, колишнім топ-менеджером ЮКОСу Костянтином Кагаловським. Той вимагає через федеральний суд Південного округу Нью-Йорка зобов'язати Гусинського і його структури компенсувати вкладені в телеканал TVi $11,5 млн.
Позовну заяву Yota Limited Partnership (зареєстрована на острові Джерсі) до Володимира Гусинського і його компанії New Media Holding Company LLC (зареєстрована в штаті Делавер), опубліковано на сайті Pravo.ru. Yota вимагає від відповідачів повернути їй мінімум $11,5 млн, що вкладені в спільний проект - телеканал TVi, а також виплатити компенсацію, розмір якої встановить суд. Гендиректор TVi Микола Княжицький підтвердив достовірність позову, уточнивши, що Yota - структура Костянтина Кагаловського, колишнього топ-менеджера ЮКОСу.
В квітні 2008 року структури Кагаловського і Гусинського заснували на паритетних засадах Yota Ventures LLC (YVL) для розвитку в Україні кабельного і супутникового телеканалу. Кожна зі сторін внесла до СП приблизно по $12 млн. Але Yota Кагаловського не дочекалася повернення інвестицій, тоді як Володимир Гусинський, на думку позивача, зміг заробити на TVi "мільйони доларів".
За даними GFK Ukraine, в жовтні 2009 року середньодобова частка інформаційно-розважального каналу TVi серед глядачів старших 18 років склала всього 0,6% (17-е місце серед всіх українських телеканалів). Очікувана виручка в 2009 році - близько $600 тис., прогноз на 2010 рік - $1,5 млн.
Підконтрольні Володимиру Гусинському компанії - New Media Distribution Company LLC, Overseas Media Production Inc., Overseas Media Inc і RTVi - стали постачальниками контенту для телеканалу, стверджує позивач. Спроби менеджменту TVi купувати програми у сторонніх виробників блокувалися. Вартість програм, що купуються, в 2008-2009 роках була втричі вища, ніж звичайних передач, а на сезон 2009/10 року розцінки зросли ще на 50%, указує в своїй заяві Yota. При цьому позивач стверджує, що структури Гусинського, всупереч укладеному з TVi договору, продавали ті ж прем'єрні програми іншим мовцям: наприклад, серіал "Мама, я кілера люблю" спочатку призначався для TVi, але був у результаті проданий ТРК "Україна".
Використовуючи свою причетність до TVi, Володимир Гусинський продав групі AIG за $20 млн міноритарну частку в своїй виробничій компанії New Media Distribution Company, стверджує Yota. Після цього, на думку позивача, Гусинський втратив інтерес до розвитку TVi. У жовтні 2009 року його New Media Distribution Company подала до Федерального суду Південного округу Нью-Йорка позов до YVL, вимагаючи розрахуватися за наданий контент. З Володимиром Гусинським вчора зв'язатися не вдалося.
В позовній заяві Yota також ідеться, що журналіст Євген Кисельов, який до жовтня працював на TVi головним редактором, готує програми для ізраїльського каналу RTVi Володимира Гусинського, причому за рахунок українського телеканалу і в збиток йому. Євген Кисельов відмовився вчора коментувати позовну заяву Yota, але нагадав, що покинув TVi через конфлікт між акціонерами каналу.
Для Володимира Гусинського український TVi став першою і поки єдиною спробою створити повноцінний телевізійний бізнес на території СНД, після того, як бізнесмен вимушено покинув Росію. У 1990-і роки "медіа-міст" Гусинського володів телеканалами НТВ, ТНТ, "НТВ-плюс", радіостанцією "Эхо Москвы", ВД "Сім днів", але в 2000-му бізнесмен переуступив їх "Газпрому", після того, як звинувачений в шахрайстві в особливо великих розмірах провів декілька днів у Бутирській в'язниці. У Росії у Володимира Гусинського залишилася лише невелика частка в радіостанції "Эхо Москвы". Московське бюро RTVi ще влітку минулого року закрило редакцію новин.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас