Тігіпко: З України роблять країну третього світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко: З України роблять країну третього світу

1067
Допомагаючи іноземним виробникам, уряд "душить" своїх вітчизняних. Так кандидат в президенти України Сергій Тігіпко прокоментував рішення Кабміну надати державні гарантії під кредити на закупівлі медичної техніки та обладнання за кордоном на суму 15 млрд грн.
Як нагадує прес-служба політика, на вказані кошти передбачається купити нові машини "швидкої допомоги", обладнання і інструменти. Проте отримання цих кредитів означає, що в найближчі п'ять років вітчизняні лікарні та поліклініки не купуватимуть нового обладнання, виникнуть труднощі і з придбанням ліків - всі кошти підуть на погашення боргів. Крім того, ці позики можуть знищити вітчизняну медичну промисловість, адже всі гроші витрачають на закупівлю іноземних товарів.
"Зазвичай в умовах кризи уряди всіляко стимулюють експорт продукції національного виробника, зокрема через надання так званих "зв'язаних кредитів" - позик за низькими ставками, виданих під придбання конкретної партії товарів. Такі кредити дуже вигідні країнам-кредиторам - вони стимулюють виробництво - і надто невигідні країнам-боржникам, бо не дають розвиватися власній промисловості.
Основними отримувачами таких кредитів традиційно є слаборозвинені країни Африки та Азії, що не мають власної медичної промисловості. "Тепер і Україна претендує на місце в цьому сумному списку", - заявив С.Тігіпко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас