Обсяги випуску державних облігацій emerging market досягли рекордного рівня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяги випуску державних облігацій emerging market досягли рекордного рівня

Фондовий ринок
324
Обсяги випуску державних облігацій в країнах, що розвиваються, досягли цього року рекордного рівня, пише The Wall Street Journal.
Однак аналітики різних компаній і організацій розходяться в оцінці обсягу випуску: Девід Cпегель з ING говорить про безпрецедентну емісію на $93 млрд за підсумками 2009 року, а JPMorgan оцінює її в $71 млрд. Це пов'язано з різним підходом до визначення як терміну emerging markets, так і поняття "Державні облігації". Наприклад, ING зараховує до держоблігацій боргові зобов'язання міської влади і регіонів, у тому числі бонди Варшави, розміщені в квітні цього року.
Не дивлячись на різницю у визначеннях, 2009 рік запам'ятається як один з найбільш активних періодів випуску держпаперів, відзначає WSJ.
Найбільшу емісію облігацій серед країн, що розвиваються, цього року здійснив Катар, що розмістив у вівторок бонди на $7 млрд в три транші. При цьому організатори операції отримали заявки майже на $28 млрд.
На цьому ж тижні свої держпапери продали Панама і Багамські острови, як очікується, найближчими днями до них приєднається Сальвадор.
За оцінками компаній Уолл-стріт, випуск держоблігацій emerging markets в 2010 році перевершить навіть рекордний рівень цього року.
Merrill Lynch чекає, що 28 держав зі списку країн світу, що розвиваються, що входять до індексу IGOV, розмістять нові облігації на $62 млрд в 2010 році після випуску держпаперів на $50 млрд цього року. Обидва показника є рекордними для ринку.
Брокер чекає, що до кінця поточного року низка країн, включаючи Росію і Аргентину, може оголосити про крупні емісії держоблігацій.
"Для Росії і Аргентини є сенс розмістити папери раніше, а не пізніше", - заявив Деніел Тененгаузер з Merrill Lynch. Як очікується, Росія розмістить доларові облігації на суму до $18 млрд, ймовірно, вже в першому кварталі 2010 року. Аргентина веде переговори з власниками її дефолтних облігацій з метою повернення на міжнародний ринок.
Росія та Аргентина - "два дуже великі емітента, і вони не були на ринку близько 10 років, так що організація розміщення потребуватиме часу", - вважає Тененгаузер.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас